Domowe sposoby na podkrążone oczy – mleko, pomidory, ziemniak

ohme.pl 2 lat temu

Z problem podkrążonych i podpuchniętych oczu walczy chyba większość. To częsty efekt zmęczenia, płaczu, dużego wysiłku fizycznego czy zmian hormonalnych w organizmie. Nie bez znaczenia jest również nieodpowiednia dieta, czy choćby zmiana pogody. Przygotowaliśmy kilka domowych sposobów na podkrążone oczy.

Domowe sposoby na podkrążone oczy

Domowych sposobów na podkrążone oczy jest wiele. Jedne szybciej przynoszą oczekiwane rezultaty, na efekty innych trzeba dłużej poczekać.

Okład z zimnego mleka

Jednym z domowych sposobów na podkrążone oczy jest okład z zimnego mleka. Przygotowanie jest naprawdę proste. Wystarczy 50 ml mleka zmieszać z kilkoma kostkami lodu. Gazę lub wacik nasączamy przygotowaną mieszanką. Okład pozostawiamy na oczach na około 10 minut. Nagrzane płatki wymieniamy na drugie. Mleko posiada adekwatności pielęgnacyjne. Zawiera antyoksydanty, proteiny i enzymy, które wpływają na regenerację komórek. Stosowane zewnętrznie na skórę wykazuje adekwatności zwężające naczynia krwionośne. Dodatkowo nawilża i łagodzi podrażnienia.

Okład z herbaty

Jednym z popularniejszych sposobów na podkrążone oczy są okłady z czarnej lub zielonej herbaty. Dwie torebki herbaty zalewamy wrzątkiem i pozostawiamy do ostygnięcia. By zwiększyć adekwatności kojące, przestudzoną herbatę warto włożyć na 30 minut do lodówki. W zimnej herbacie zanurzamy wacik kosmetyczny, wyciskamy nadmiar naparu. Okład kładziemy na powieki i pozostawiamy na około 20-25 minut. Herbata to cenne źródło przeciwutleniaczy. Powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych, zmniejsza stany zapalne, redukuje opuchliznę i zmniejsza cienie pod oczami.

Maseczka z pomidorów

Do jej przygotowania potrzebować będziemy pomidora, pół łyżeczki soku z cytryny oraz szczyptę kurkumy. Wymienione składniki dokładnie blendujemy, aż do momentu powstania gęstej pasty. Pastę schładzamy w lodówce, a następnie wcieramy ją w cały obszar wokół oczu i pozostawiamy na 10-15 minut. Dokładnie zmywamy. Pomidory są cennym źródłem składników odżywczych, które zmniejszają cienie pod oczami spowodowane złym krążeniem.

Okład z ziemniaka

Okład z surowego ziemniaka pomaga w walce z podkrążonymi i opuchniętymi oczami. Dobrze schłodzonego ziemniaka dzielimy na dwie części. Każdą z nich owijamy w cienką gazę i kładziemy na oczy. Okład ziemniaczany pozostawiamy na oczach przez 20-30 minut. Ziemniaki są źródłem skoncentrowanych przeciwutleniaczy, posiadają adekwatności przeciwzapalne. Okład z ziemniaka poprawia krążenie, zmniejsza cienie i opuchliznę pod oczami.

Maseczka z jabłka

Jabłka są źródłem taniny, która zmniejsza cienie pod oczami i ujędrnia skórę. Dodatkowo posiada dużą dawkę rozpuszczalnej witaminy B i C, oraz minerałów. Jak przygotować maseczkę z jabłka? Jabłko gotujemy i dokładnie rozgniatamy widelcem. Papkę nakładamy na okolicę oczu i pozostawiamy na 20-30 minut. Następnie dokładnie spłukujemy.

Maseczka z awokado

Awokado zapewnia barierę ochronną skóry przed szkodliwymi czynnikami otoczenia. Jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym, niweluje opuchliznę, zmniejsza cienie pod oczami. Dojrzałe awokado dokładnie rozgniatamy i aplikujemy na skórę pod oczami. Pozostawiam na 15 minut i dokładnie zmywamy.

Olejek migdałowy

Olejek migdałowy uważany jest za skuteczny preparat na redukcję cieni pod oczami. Jest bogaty w odżywcze witaminy, dlatego może być stosowany w leczeniu różnych chorób. Posiada adekwatności nawilżające, regularnie stosowany pomaga w walce z podkrążonymi oczami. By zmniejszyć widoczność cieni pod oczami, wystarczy codziennie masować skórę wokół oczu – używając do tego olejku migdałowego.

Idź do oryginalnego materiału