Dom ceramiczki Oli Nadolny – przytulna przystań w Milanówku

plndesign.pl 8 miesięcy temu

Ola Nadolny (o jej marce WOLNO CERAMIKA mogliście przeczytać TUTAJ) – z wykształcenia ceramiczka, z pasji miłośniczka dobrego wzornictwa – podjęła się realizacji wyjątkowego wyzwania i sama zaprojektowała wnętrza domu, w którym zamieszkała z mężem i dwiema córkami. Jako swoją przystań rodzina wybrała jedną u willi w Milanówku, wybudowaną na początku XX wieku. Dzięki temu, iż historyczna architektura spotyka się tu z eklektyczną aranżacją pełną rękodzieła i przedmiotów vintage, wnętrza zyskały niepowtarzalną osobowość. Dom ceramiczki Oli Nadolny sfotografował Dariusz Jarząbek, a stylizację do sesji przygotowała Anna Salak.

Eklektyczna aranżacja wnętrz willi w Milanówku – dialog przeszłości ze współczesnością

Milanówek dawniej słynął z tego, iż pełnił funkcję letniska Warszawy. Do dzisiaj zachowały się tam stare drzewa i piękne wille pochodzące z XIX i początku XX wieku. Jedna z nich stała się niedawno domem dla czteroosobowej rodziny. Właścicielka – Ola Nadolny – zajmuje się na co dzień prowadzeniem autorskiej pracowni ceramiki Wolno Ceramika. Postanowiła wykorzystać swoje zamiłowanie do dobrego polskiego i skandynawskiego wzornictwa oraz zmysł estetyczny i samodzielnie zająć się urządzaniem wnętrz dla siebie i swoich najbliższych.

W ten sposób w historii budynku z 1913 roku rozpoczął się nowy rozdział. Z szacunku do przeszłości i pamięci tego miejsca, właścicielka zdecydowała się zachować oryginalny układ pomieszczeń oraz niektóre elementy architektoniczne. Dzięki temu oryginalne podłogi i przepiękne schody z drewnianą balustradą mogą stać się częścią życia kolejnych pokoleń. Zabytkowym elementom towarzyszą meble vintage, produkty z sieciowych sklepów i designerskie dodatki. Eklektyczna aranżacja wyróżnia się wyjątkową lekkością i odrobiną wdzięcznej nonszalancji.

Dom Ceramiczki Oli Nadolny – jak stworzyć wnętrze z duszą?

Prace remontowe we wnętrzach willi w Milanówku wciąż trwają. Na ten moment udało się zakończyć aranżację parteru, obejmującą przestronny salon z jadalnią i osobną kuchnię oraz wykończenie łazienek, sypialni właścicieli i pokoju dziecięcego. Tym, co łączy wszystkie wnętrza jest jasna, ponadczasowa kolorystyka, w której główną rolę odgrywa biel. Doskonale łączy się ona z kamiennymi posadzkami, drewnem, a także skórzanymi i plecionymi meblami. Nowoczesny akcent stanowią czarne detale, takie jak oświetlenie szynowe na parterze.

Jasna baza stała się doskonałym tłem dla oryginalnych elementów, dzięki którym każda ze stref nabiera świeżości. Odważnym wyborem wykończeniowym jest intensywnie zielona, wzorzysta tapeta zastosowana w kuchni, w miejscu wiszących szafek. Do ciekawych elementów należy też designerska lampa nad stołem jadalnianym. Rolę ozdób we wnętrzach pełni również sztuka. Kolekcja grafik wyeksponowana w strefie wypoczynkowej i autorska ceramika wykonana przez właścicielkę sprawiają, iż dom zyskuje duszę i osobowość.

Balans między życiem rodzinnym a pracą – jak mieszka artystka?

Przedłużenie domu stanowi bujny i dziki ogród. Obecność starych, wysokich i rozłożystych drzew, zapewnia domownikom pełną prywatność. W rozległej zielonej przestrzeni stanęła szklarnia z dużym stołem, umożliwiającym spotkania w większym gronie. To miejsce stworzone, aby spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, wspólnie jeść posiłki na świeżym powietrzu i cieszyć się urokiem letnich dni i wieczorów. Klimatyczny zakątek ma także drugą, równie ważną, rolę. To tu Ola organizuje swoje warsztaty ceramiczne.

W domu artystki nie mogło również zabraknąć pełnowymiarowej pracowni. Właścicielka zaaranżowała swój warsztat w garażu. Dzięki temu udaje jej się zachowywać upragniony balans między wygodą pracy w domu a potrzebą skupienia i posiadania osobnej przestrzeni – poświęconej w całości realizacji twórczych celów. Dom ceramiczki Oli Nadolny stanowi świetny przykład tego, jak imponujące efekty może przynieść podążanie za własnymi marzeniami i zaufanie samej sobie. Stworzona przez właścicielkę aranżacja zachwyca lekkością i unikalnym charakterem.

Projekt: Ola Nadolny | wolno.eu
Zdjęcia: Dariusz Jarząbek | dariuszjarzabek.pl
Stylizacja: Anna Salak | annasalak.pl

Idź do oryginalnego materiału