Dekoloryzacja włosów. Kiedy warto się zdecydować na taki zabieg?

g.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: pexels


Dekoloryzacja włosów to zabieg cieszący się sporą popularnością. Sprawdzi się, jeżeli marzy nam się wyrazista odmiana wizerunku. Jakie są jej wady i zalety?
Czym jest dekoloryzacja włosów? Dzięki takiemu zabiegowi możemy pozbyć się sztucznych ciemnych pigmentów z wcześniejszego farbowania lub rozjaśnić nasz naturalny kolor. Dekoloryzacja sprawdzi się, jeżeli marzymy o platynowym blondzie. Czym dekoloryzacja różni się od tradycyjnego rozjaśniania?


REKLAMA


Zobacz wideo Monika Richardson o metamorfozie. Jakie włosy sobie jeszcze zafunduje?


Na czym polega dekoloryzacja włosów?
Dekoloryzacja pozwala pozbyć się z włosów sztucznych i naturalnych pigmentów. Dzięki zastosowanym podczas zabiegu środkom chemicznym łuski włosa zostają otwarte, a pigment usunięty. Skuteczność zabiegu jest uzależniona od kondycji włosów, ich koloru i zabiegów, które wcześniej zostały przeprowadzone. Im ciemniejsze włosy, tym trudniej będzie je rozjaśnić.


Czytaj także:


Ta grzywka uratuje twoje wakacje. Wygląda lekko i dziewczęco


W jakich sytuacjach warto zdecydować się na dekoloryzację włosów w salonie fryzjerskim?
Dekoloryzacja to sposób na radykalną metamorfozę. Ten zabieg najlepiej sprawdzi się, kiedy zależy nam na bardzo jasnym blondzie. W tym przypadku klasyczne rozjaśnianie może nie być wystarczające. Dekoloryzacja pozwoli na osiągnięcie lepszego efektu. Poza tym dekoloryzacja to dobry sposób na przygotowanie włosów na farbowanie modnymi pastelowymi kolorami - dzięki niej jasny róż, fiolet czy błękit będą wyglądać naprawdę dobrze. Dekoloryzacja będzie też dobrym pomysłem, jeżeli nasze włosy były wielokrotnie farbowane. Zabieg pozwoli nam pozbyć się części pigmentów i stworzyć jaśniejszą bazę, która da nam szersze pole manewru przy wyborze nowego koloru.
Jak dekoloryzacja wpływa na włosy?
Rozważając zabieg dekoloryzacji włosów, często zadajemy sobie pytanie o towarzyszące mu ryzyko. Do wykonania dekoloryzacji wykorzystywane są silne środki chemiczne, które mogą osłabić włosy. Mogą też powodować ich przesuszanie i łamliwość. Możemy jednak zmniejszyć to ryzyko dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest też wybranie salonu fryzjerskiego, w którym pracują osoby z dużym doświadczeniem - dzięki temu dobiorą odpowiednie preparaty i czas trwania zabiegu, co ograniczy wyrządzone szkody.


Po dekoloryzacji należy regularnie wzmacniać włosy, stosując maski regenerujące i olejując włosy. Po zabiegu dekoloryzacji najlepiej omówić zasady prawidłowej pielęgnacji z fryzjerem.


Jaka jest alternatywa dla dekoloryzacji?
Masz obawy przed dekoloryzacją? W takiej sytuacji warto rozważyć alternatywne zabiegi, które pomogą osiągnąć podobny efekt, a będą łagodniejsze dla naszych włosów. Możemy zdecydować się na stopniowe rozjaśnianie - to jednak rozwiązanie dla cierpliwych. Podczas kilku zabiegów w salonie fryzjerskim rozjaśniamy włosy etapami, za każdym razem tylko o kilka tonów.
Idź do oryginalnego materiału