Darmowe warsztaty dla mieszkańców Katowic. Można nauczyć się szyć, gotować oraz malować

katowice24.info 2 godzin temu
W ramach projektu Silesian Green Power można wziąć udział w bezpłatnych kursach, szkoleniach i oddolnych inicjatywach społeczności lokalnej. Przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Silesian Green Power to projekt, którego celem jest m.in. rozwój aktywności społecznej. Skierowany jest do mieszkańców Katowic oraz osób uczących się bądź pracujących w Katowicach. Obejmuje spotkania indywidualne i grupowe, dialogi motywujące, poradnictwo, ćwiczenia warsztatowe, kursy/szkolenia, edukację, konsultacje, profilaktykę, inicjatywy. Do istotnych realizowanych zagadnień należy rozwój inicjatyw lokalnych, działania z ekologią w tle oraz warsztaty, spotkania i prelekcje dla kobiet.

Bezpłatne warsztaty organizowane są regularnie od lipca. Na październik zaplanowano 5 spotkań, których tematyka koncentruje się wokół ekologii i śląskości, ale także wprowadza w jesienny klimat:

07.10.2024, godz. 15.30 – 19.30 – COŚ Z NICZEGO – SZYCIE UPCYCLINGOWE – zajęcia skierowane są do małych i dużych, podczas których można doskonalić umiejętności szycia oraz przerabiania rzeczy i nadawania im drugiego życia. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia swoich starych ubrań, które będą poddawane przeróbkom.

14.10.2024, godz. 15.30 do 19.30 – SZYDEŁKOWA TOREBKA/PORTFELIK – zajęcia wprowadzające w szydełkowanie, podczas których można poznać podstawowe sploty i wykonać (w zależności od umiejętności manualnych) torebkę lub portfelik.

21.10.2024, godz. 15.30 – 19.30 – KOLORY JESIENI – warsztaty tworzenia dekoracji do domu w kolorze jesieni – można uszyć lub wykonać własnoręcznie dekoracje w jesiennych kolorach.

28.10.2024, godz. 15.30 – 19.30 – ŚLUNSKI ŁOBIOD – zajęcia kulinarne, podczas których można nauczyć się tajników śląskiej kuchni – w planie kulanie klusek śląskich, robienie rolady i modrej kapusty oraz kompotu.

30.10.2024, godz. 18.00 – 22.00 – ŚLĄSKI PEJZAŻ – (edycja dla dorosłych) – zajęcia, podczas których uczestnicy zgłębiać będą architekturę i krajobraz śląski ze szczególnym uwzględnieniem terenów industrialnych (prezentacja najciekawszych zabytków architektury Śląska), a następnie próbować uchwycić go na płótnie dzięki różnych technik ekspresji artystycznej.

Warsztaty i zajęcia realizowane są w Katowicach, na ulicy Gen. Zajączka 23a. Liczba miejsc na każde szkolenie wynosi 10. Podczas każdego spotkania przewidziany jest poczęstunek. Zapisy możliwe są przez formularz dostępny TUTAJ.

Idź do oryginalnego materiału