DARMOWE PREZERWATYWY NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH W PARYŻU

sexed.pl 2 miesięcy temu

Wieczorem 26 lipca rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Jak co cztery lata, do wioski olimpijskiej trafią darmowe prezerwatywy. W 2024 roku organizatorzy przygotowali 300 tys. prezerwatyw dla 10 500 sportowców. „Nie wiemy, ile osób prawdopodobnie ich użyje i oczywiście dostosujemy się do wymagań, jeżeli będzie to konieczne” — powiedział Laurent Dalard, który kieruje służbami pierwszej pomocy i zdrowia na olimpiadzie w Paryżu.

Rzecznik prasowy Igrzysk Olimpijskich w Paryżu potwierdził, iż w wiosce olimpijskiej dostępnych będzie 200 tys. męskich prezerwatyw, 10 tys. męskich prezerwatyw bez lateksu, 20 tys. żeńskich prezerwatyw i 10 tys. chusteczek do seksu oralnego — do wszystkich dołączony będzie lubrykant. Na etykietach wszystkich środków antykoncepcyjnych umieszczone zostały hasła promujące bezpieczny seks: „Nie musisz być złotym medalistą, aby je nosić” i „Na boisku miłości graj uczciwie: poproś o zgodę”.

@sarahmdouglas

You know what they say about the village

♬ Funny video “Carmen Prelude” Arranging weakness(836530) – yo suzuki(akisai)

NIE MUSISZ BYĆ ZŁOTYM MEDALISTĄ, ABY JE NOSIĆ

Podczas tegorocznych igrzysk organizatorzy będą również prowadzić kampanię edukacyjną mającą na celu podniesienie świadomości na temat chorób przenoszonych drogą płciową i sposobów zakażenia. W klinice znajdującej się na terenie wioski olimpijskiej będą również przeprowadzane testy przesiewowe, głównie na obecność wirusa HIV, dostępne będą także odpowiednie leki.

Prezerwatywy nie są rozdawane w wiosce olimpijskiej, aby zachęcać do aktywności seksualnej, ale po to, aby zwiększyć świadomość rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych drogą płciową. Po raz pierwszy rozdano je sportowcom latem 1988 roku, na olimpiadzie w Seulu. Do olimpijskiej wioski wysłano wówczas około 6 tys. prezerwatyw, aby zwiększyć świadomość na temat zapobiegania HIV i AIDS oraz promować bezpieczny seks i „zdrowe zachowania”. Od tamtego czasu prezerwatywy na stałe zagościły na Igrzyskach Olimpijskich.

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 1992 r. organizatorzy musieli zamówić 20 tys. dodatkowych prezerwatyw. Liczba 50 tys. prezerwatyw okazała się niewystarczająca dla prawie 11 tys. sportowców. W 2004 r. w Atenach rozdano 130 tys. prezerwatyw., w 2008 r. w Pekinie 100 tys., a w 2016 r. w Rio aż 450 tys.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r. (które formalnie odbyły się w 2021 r.) z powodu pandemii COVID-19 seks w wiosce olimpijskiej był zakazany. Chociaż prezerwatywy nie były wówczas oficjalnie rozdawane, wielu sportowców przyznało, iż je otrzymało.

Na postawie www.popsugar.com/sex/olympics-condoms

Idź do oryginalnego materiału