Body wrapping to owijanie ciała folią. Brzmi dziwnie? Tylko z pozoru, ponieważ w praktyce może przynosić świetne efekty dla zdrowia i kształtu sylwetki. Nie dziwi zatem, iż coraz więcej pań decyduje się na tego rodzaju zabiegi. Na jakie partie ciała one działają? Jak często można je powtarzać i w jaki sposób to wszystko wygląda. Po lekturze naszego tekstu na pewno zdecydujesz, czy to metoda dla ciebie!
Body wrapping – co to?
Nazwa tajemniczego zabiegu wywodzi się z języka angielskiego. Wrapping the body oznacza owijanie ciała. W tym celu używa się folii spożywczej lub kosmetycznej. Jakie są tego skutki? Wrapping pobudza krążenie i przepływ limfy, a także podnosi temperaturę ciała, wspomagając spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto owijanie ciała folią przyspiesza proces detoksykacji i wspomaga wchłanianie składników odżywczych przez skórę.
Owijanie folią spożywczą – odchudzanie i jego zasady
Jak już wspomnieliśmy, zabiegi body wrapping w domu wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej i modelują sylwetkę. Aby jednak osiągnąć pożądane rezultaty, warto równocześnie zadbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną. Wysmuklające efekty body wrappingu widoczne są już po wykonaniu kilku serii. jeżeli decydujesz się na zabiegi, musisz położyć nacisk na ich regularność.
Body wrapping – efekty
Wrapping the body okazuje się bardzo ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie są zadowolone ze swojej sylwetki i kondycji skóry. Poniżej przedstawiamy, jakich efektów można się spodziewać, wykonując serię zabiegów body wrappingu:
- jędrna i gładka skóra;
- redukcja lub całkowity zanik cellulitu;
- redukcja rozstępów;
- poprawa kolorytu skóry;
- smukła sylwetka;
- utrata nadmiernej tkanki tłuszczowej;
- detoksykacja;
- dobre nawilżenie skóry.
Jaka folia do body wrappingu?
Oczywiście, body wrapping możesz wypróbować z wykorzystaniem folii spożywczej, jednak warto rozważyć zakup specjalnej folii kosmetycznej z atestem. Okazuje się bowiem, iż w przypadku tej drugiej folii zabieg jest o wiele bardziej bezpieczny, profesjonalny i łatwiejszy do wykonania. Folię kosmetyczną można zakupić już za kilkanaście złotych. Znajdziesz ją w stacjonarnych i internetowych hurtowniach kosmetycznych.
Jakie preparaty i kosmetyki do body wrappingu?
Foliowanie ciała sprawia, iż o wiele intensywniej wchłaniają się składniki z preparatów o adekwatnościach antycellulitowych, odżywczych i nawilżających. Wrapping przyspiesza również ich działanie. Jakie preparaty wybrać do body wrappingu? Mogą to być kosmetyki używane przez ciebie dotychczas. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby składy tych specyfików były jak najbardziej naturalne.
Naturalne produkty antycellulitowe
Preparat antycellulitowy można też przygotować samodzielnie, na bazie naturalnych składników. Możesz dodać do rozpuszczonego w kąpieli wodnej oleju kokosowego algi, czyli spirulinę i chlorellę lub sypki cynamon i imbir (w niewielkich ilościach). Właściwości antycellulitowe wykazuje również borowina, którą należy podgrzać w kąpieli wodnej.
Na jakich częściach ciała można wykonać body wrapping?
Body wrapping najczęściej wykonywany jest na pośladkach i udach, gdyż to właśnie na tych miejscach pojawia się niechciany cellulit. Foliowanie można również wykonać na brzuchu, gdzie wspomoże on spalanie tkanki tłuszczowej, a dodatkowo ujędrni skórę. Co ciekawe, body wrapping stosuje się również w celu ujędrnienia biustu. jeżeli problemem jest niewystarczająco jędrna skóra ramion czy tkanka tłuszczowa w okolicach bioder, na te partie ciała również można zastosować wrapping.
Domowy body wrapping na pozbycie się cellulitu
Zabiegi w domu nie będą trudne do wykonania. Wszystko, czego potrzebujesz, to czas na relaks oraz poniższe produkty:
- folia do body wrappingu;
- gotowy lub przygotowany samodzielnie preparat antycellulitowy;
- szpatułka do nakładania preparatu (opcjonalnie);
- koc lub dres.
Body wrapping krok po kroku
- Przed przystąpieniem do body wrappingu wykonaj bardzo delikatny peeling ciała.
- Przed nałożeniem preparatu na wybranej partii ciała możesz wykonać lekki masaż z wykorzystaniem niewielkiej ilości ulubionego olejku.
- Nałóż wybrany przez ciebie preparat antycellulitowy na część ciała, którą pragniesz ujędrnić. Smarując ciało, staraj się kierować w stronę serca. Preparatu powinno być nieco więcej niż podczas tradycyjnego stosowania.
- Owiń wybraną partię ciała folią tak, aby dobrze przylegała, a jednocześnie nie była zbyt ciasna.
- Jeśli w czasie zabiegu chcesz wykonywać obowiązki domowe, załóż dres. jeżeli nie musisz nic robić, zrelaksuj się na kanapie pod kocem.
- Po około 45 minutach zdejmij folię i zmyj preparat.
Body wrap w salonie kosmetycznym
Jeśli wolisz się oddać w ręce specjalisty, aby pomógł ci wysmuklić twoją sylwetkę, zabieg body wrappingu możesz wykonać również w salonie kosmetycznym. Cena to od 70 do 250 złotych, w zależności od lokalizacji salonu, czasu trwania zabiegu oraz wykorzystanych preparatów. Wybierając body wrapping w salonie, możesz liczyć na to, iż kosmetyki do body wrappingu i wyszczuplające zostaną dobrane odpowiednio do twoich potrzeb.
Jak często wykonywać zabieg body wrapping?
Body wrapping w domu można wykonywać co kilka dni. jeżeli jednak nie masz zbyt wiele czasu, postaraj się owijać ciało przynajmniej raz w tygodniu. Pamiętaj, iż efekty są widoczne po kilku zabiegach, dlatego najlepiej wykonać je około 10 razy w odpowiednich odstępach czasu. Dla takiego rezultatu, jaki zapewnia body wrapping, warto o regularne jego powtarzanie.
Body wrap – przeciwwskazania
Body wrapping jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, o ile nie występuje u ciebie uczulenie na któryś ze składników preparatu. Niestety, nie każdy może zadbać w ten sposób o swoją sylwetkę. Przeciwwskazania do body wrappingu to:
- ciąża;
- choroby serca i układu krążenia;
- choroba zatorowo-zakrzepowa;
- żylaki;
- skłonność do pękających naczynek;
- choroby nerek;
- infekcje;
- stany zapalne skóry;
- stany pooperacyjne.
Zabieg body wrappingu – jak przyspieszyć efekty owijania ciała?
Efekty body wrappingu są naprawdę imponujące i mocno zachęcają do wypróbowania tej metody walki z cellulitem i modelowania sylwetki. Okazuje się jednak, iż z odrobiną motywacji można zadbać o to, aby rezultaty body wrappingu były jeszcze bardziej widoczne i pojawiły się szybciej. Ważne są:
- pełnowartościowa dieta;
- aktywność fizyczna;
- nawadnianie.
Pełnowartościowa dieta
Zabiegi owijania ciała warto połączyć z pełnowartościową dietą. Wiadomo jednak, iż powstrzymanie się przed niezdrowymi przekąskami może być trudne. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą zdrowe słodycze na bazie zamienników cukru, a także orzechy i pełnowartościowe słone przekąski.
Aktywność fizyczna
Ruch może być jeszcze istotniejszy i sprawia, iż efekty body wrappingu przerastają najśmielsze oczekiwania. Nie musisz wcale zabierać się za wymagające ćwiczenia. Dużo lepiej sprawdzi się choćby niewielka aktywność fizyczna i taka, która przy okazji sprawi ci przyjemność. Niezależnie od tego, czy będzie to spacer, pilates, czy siłownia, największym twoim sprzymierzeńcem będą regularność i wyrozumiałość dla własnego ciała.
Nawadnianie
Owinięte ciało folią spożywczą mocno się poci, dlatego po zabiegu body wrappingu należy dobrze się nawadniać. Picie wody i ulubionych naparów ziołowych okazuje się bardzo cenne w walce z nadmierną tkanką tłuszczową. Ponadto dobre nawodnienie organizmu wpływa na jędrność i nawilżenie skóry.
Body wrapping to zabieg, który warto wypróbować ze względu na wiele zalet. Z pewnością można do nich zaliczyć to, iż rezultaty dość gwałtownie się pojawiają, szczególnie jeżeli dbasz o zdrową dietę, nawadnianie i aktywność fizyczną. Jest to również niedrogi sposób pielęgnacji skóry i dbania o smukłą sylwetkę, gdyż do body wrappingu potrzebna jest wyłącznie folia i odpowiedni preparat. Ponadto foliowanie jest nieskomplikowane i nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności. Warto jednak pamiętać, iż nakładanie preparatu i owijanie folią może być nieco czasochłonne, szczególnie dla osób początkujących. W tym celu najlepiej wykonać je wieczorem lub w dniu wolnym od obowiązków. jeżeli chcesz wypróbować body wrapping, koniecznie sprawdź, czy nie występują u ciebie przeciwwskazania do wykonania zabiegu.