Bliźniacze pokoje dziecięce z antresolami – bajkowa przestrzeń domu w Gliwicach

plndesign.pl 9 miesięcy temu

Każdy, kto realizował projekt dla dzieci, wie, jak wymagający są to odbiorcy i jak wiele satysfakcji daje ich euforia i wdzięczność. Przekonała się o tym także Magdalena Wyszyńska-Dyndat, prowadząca Good Home Studio. Zaprojektowane przez nią bliźniacze pokoje dziecięce z antresolami stanowią część domu zlokalizowanego w Gliwicach. Projekt jest doskonałym przykładem nowoczesnej, funkcjonalnej i kreatywnej przestrzeni dedykowanej dorastającym dzieciom. Efekty sfotografowała Anna Laskowska.

Aranżacja na poddaszu – bliźniacze pokoje dziecięce z antresolami

Projekt powstał z myślą o kreatywnym rodzeństwie – 11-letniej dziewczynce i 10-letnim chłopcu. Głównym założeniem było stworzenie przestrzeni, w której każde z nich będzie mogło odpocząć po pracowitym dniu, skupić się na nauce i realizować własne pasje. W związku z tym, iż każdy z ponad 19-metrowych pokoi miał jednakowe parametry, narodził się pomysł, aby stworzyć bliźniacze układy z obszerną szafą, wygodnym biurkiem, ławą pod oknem oraz łóżkiem na antresoli. Dzięki temu, iż większość mebli została wykonana na zamówienie, udało się maksymalnie wykorzystać trudno ustawną przestrzeń pod skosami.

Największym wyzwaniem było zaprojektowanie funkcjonalnych antresoli z ażurowymi przepierzeniami. W pracę było zaangażowanych aż dwóch stolarzy. Za sprawą ich wiedzy, zaangażowania, doświadczenia i precyzji udało się osiągnąć upragniony efekt lewitujących brył. Było to możliwe dzięki zakotwiczeniu konstrukcji w więźbie dachowej i wsunięciu ażurowych ścianek w podwieszany sufit. W ten sposób całość pozostała lekka i minimalistyczna. Nie udało się tylko spełnić jednego dziecięcego marzenia – zjeżdżalni ciągnącej się z antresoli poprzez wszystkie kondygnacje domu aż na parter…

Pokój dla dorastającej dziewczynki – funkcjonalne wnętrze z nieoczywistą nutą różu

Tym, co odróżnia od siebie dwa bliźniacze pokoje dziecięce z antresolami, są użyte tapety, kolory i wykończenia ściany pod antresolą, a także detale związane z hobby każdego z dzieci. W pokoju jedenastolatki, której pasją jest gimnastyka i akrobacja udało się zainstalować sufitową drabinkę pod antresolą. W ten sposób dziewczynka zyskała możliwość swobodnego trenowania w domowym zaciszu. Metalowy sprzęt sportowy to jedyny różowy akcent w pomieszczeniu. Został on skontrastowany z paletą chłodnych błękitów i granatów.

Dziewczynce zależało na tym, aby pokój nie był dziecinny. Marzyła o wygodnej i przyjaznej przestrzeni, w której będzie się dobrze czuła przez kolejne lata dorastania. Stąd decyzja, aby stworzyć ciekawą kompozycję geometryczną w oparciu o obłe formy. Swój nietuzinkowy charakter wnętrze zawdzięcza eleganckiej tapecie z motywem żurawi, pokrywającej ścianę pod antresolą. Ciemna kolorystyka ma swoją kontynuację w postaci antracytu na kanapie i poduszkach, a całość równoważy jasny odcień rolet rzymskich.

Pokój dżungla – aranżacja dla dziesięcioletniego chłopca

Drugi pokój miał stać się królestwem dziesięcioletniego chłopca i jego ślimaka. Chłopiec marzył o tym, aby we wnętrzu zapanował tropikalny klimat prosto z dżungli. Aby spełnić to marzenie, projektantka Magdalena Wyszyńska-Dyndat zaproponowała mural z motywem dzikiej roślinności, która pnie się ponad 5 metrów w górę, sięgając antresoli. Dzięki temu, iż intrygujący wzór jest utrzymany w ciepłych i dość stonowanych barwach, które mają swoją kontynuację w innych elementach wyposażenia, wnętrze pozostaje jasne, kojące i przytulne.

Aranżacja w kolorach natury – takich jak ciepłe beże, drewno i głęboka zieleń – sprawiła, iż terrarium ślimaka doskonale wpisało się w klimat pomieszczenia. Na uwagę zasługuje także umieszczona tuż obok niego perforowana ścianka z drewnianymi kołkami i półkami, która daje możliwość samodzielnego organizowania tej przestrzeni. Dziesięciolatek nazwał swoje nowe miejsce „fortecą”, co dowodzi, iż projektantce z Good Home Studio udało się sprawić, iż bliźniacze pokoje dziecięce z antresolami są kwintesencją bezpieczeństwa, spokoju i domowego ciepła.

Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Kliknij i obserwuj nas w Wiadomościach Google (po wejściu na stronę – kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu).

Projekt: Magdalena Wyszyńska-Dyndat – Good Home Studio
Stolarz: Jan Weremczuk | dabweremczuk.pl
Zdjęcia: Anna Laskowska

Idź do oryginalnego materiału