Zanim kupisz drogie kosmetyki lub poddasz się zabiegom kosztującym krocie, to najpierw wypróbuj olej abisyński, który działa zbawiennie na cerę i włosy. Nie jest tak popularny, jak np. olej kokosowy, a szkoda. Jego pozytywne działanie zaskakuje.
Olej abisyński - pochodzenie i pozyskiwanie
Olej abisyński pozyskuje się z modraka abisyńskiego, będącego jednoroczną rośliną oleistą z rodziny kapustowatych. Rośnie dziko na terenach Etiopii oraz w Stanach Zjednoczonych.
W suchych owocach modraka abisyńskiego znajdują się małe, okrągłe nasiona i to właśnie tam magazynowany jest olej abisyński. Ta substancja ma dużą zawartość białka, dlatego stanowi dodatek w paszach dla zwierząt. Tłoczony olej znalazł zastosowanie w metalurgii i produkcji paliw.
Ten sam olej wykorzystuje się także w kosmetyce. Jest składnikiem licznych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry i włosów. Od kilku lat występuje w aptekach i drogeriach jako samodzielny surowiec pielęgnacyjny.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Maseczka z siemienia lnianego — domowy sposób na zmarszczki i ujędrnienie skóry
Jak działa olej abisyński na skórę i włosy?
Olej abisyński jest bezwonny i ma słomkowy kolor. W przeciwieństwie do innych olejów bardzo dobrze się wchłania i nie pozostawia tłustych plam.
Ten kosmetyk może być stosowany do każdego rodzaju skóry, choćby do tej wrażliwej i atopowej, ponieważ nie powoduje podrażnień, a za to wygładza i poprawia koloryt.
Olej abisyński nadaje się do suchej skóry, ponieważ głęboko ją nawilża. Potrafi choćby spłycać drobne zmarszczki.
Warto także stosować go na włosy, szczególnie na te zniszczone i suche. Powoduje ich nawilżanie i nabłyszczanie. Po regularnym stosowaniu kuracji z tym produktem zauważymy, iż pasma przestaną się wykruszać.
Jak stosować olej abisyński na skórę i włosy?
Ten płynny kosmetyk możemy wklepywać na oczyszczoną skórę twarzy zarówno rano, jak i wieczorem. Cera nie będzie się "wyświecała" - jak wspomniano, produkt nie pozostawia lepkiej warstwy.
Olej abisyński można stosować także jako utrwalacz makijażu. Polecamy muśnięcie nim ust przed pomalowaniem szminką i powiek przed nałożeniem cieni. Pasuje też jako baza pod podkład, a przy twarzy bez defektów - zastępuje fluid.
Ten kosmetyk jest przeznaczony do olejowania włosów. jeżeli nie mamy czasu w ten domowy zabieg, to wówczas polecamy nakładanie tej lekkiej formuły na końce kosmyków.
Zobacz też:
Wyjmij z lodówki i wsmaruj we włosy. Ochronisz je przed zimnem i wiatrem
To najlepsze botki na jesień i zimę dla pań po 40-tce. Optycznie wydłużają nogi
Wystarczy 1 szklanka i 15 minut dziennie. Stopy przestaną puchnąć, a odciski znikną