Przygotowanie samochodu na zimę to nie tylko wymiana opon i płynu do spryskiwaczy. Dodatkowo powinieneś kupić akcesoria, które pomogą ci poradzić sobie z oszronionymi szybami, gdy zimą nasze auto zaparkowane jest pod chmurką. Dzisiaj zamiast skrobaczki coraz częściej używamy odmrażacza do szyb w sprayu. Ten wydatek możesz jednak usunąć z listy i samemu przygotować uniwersalny specyfik z produktów, które prawdopodobnie masz już w domu.
REKLAMA
Zobacz wideo Sarsa pokazała nam, co ma w torebce. Skarpetka ze skarbami to jeszcze nic [materiał wydawcy kobieta.gazeta.pl]
Jak samemu zrobić płyn do odmrażania szyb w aucie? Wyeliminuj uciążliwy problem
Niezależnie od tego, czy spieszysz się do pracy, odwozisz dzieci do szkoły czy jedziesz na weekendową przygodę, czysta i odmrożona przednia szyba to niezbędny warunek bezpiecznej jazdy. Oprócz specjalistycznych odmrażaczy możemy przygotować własny środek. Domowy pomysł na odmrażacz do szyb można wykonać:
mieszając szklankę letniej wody i trzy szklanki octu.
wykorzystując sok z ogórków kiszonych (zawiera ocet i sól).
Po delikatnym spryskaniu dotkniętej powierzchni wybraną mieszaniną odczekaj kilka sekund, aż roztwór się rozłoży. Następnie użyj skrobaczki lub wycieraczek samochodowych, aby delikatnie usunąć zmiękczony lód i szron. Zacznij od góry i przesuwaj się w dół, upewniając się, iż wyczyściłeś całą powierzchnię, aby uzyskać maksymalną widoczność.
Zamarznięta szyba w samochodzie zdj. ilustracyjne v_zaitsev/iStock
OSTRZEŻENIE! Gdy tylko temperatura wzrośnie powyżej zera, dokładnie spłucz samochód, aby upewnić się, iż nie ma w nim żadnych słonych pozostałości. Podobnie jak sól drogowa, którą zwykle rzuca się na ulicę podczas śnieżycy, sól i ocet w powyższych mieszankach mogą uszkodzić lakier samochodu, zwłaszcza jeżeli nie zostanie umyty.
Jak najszybciej odmrozić szybę w aucie? Garść cennych porad, które sprawdzą się zimą
Aby szybciej odmrozić szyby samochodowe, warto wykonać poniższe czynności.
Uruchom silnik i włącz ogrzewanie, aby maksymalnie wchłonąć nadmiar wilgoci.
Pomimo włączonego ogrzewania, A/C osusza powietrze szybciej, szczególnie w wilgotnym klimacie.
Wyłącz recyrkulację powietrza. Pozwól na dopływ świeżego, suchego zimowego powietrza, które pomoże osuszyć wnętrze.
Uchyl okna. Wpuść suche powietrze z zewnątrz, co przyspieszy redukcję wilgoci.
Zainteresuje cię też: Co z L4 w pracy zmianowej? Prawo jest bezlitosne. O północy musisz stawić się w firmie