Winnice na Ostrowie Tumskim
Pierwszym punktem programu, w sobotę o godzinie 13:00, będzie spotkanie edukacyjne poświęcone winnicom w Polsce, w tym także historii winnic na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Uczestnicy będą mieli okazję zdobyć wiedzę na temat tradycji winiarskiej w naszym kraju, a także dowiedzieć się, jak rozwija się ta gałąź gospodarki w Poznaniu. To idealna okazja, by poznać lokalne dziedzictwo oraz skosztować polskich win.
Modlitwa i śpiew na Wzgórzu św. Wojciecha
Niedzielne wydarzenia rozpoczną się o godzinie 11:00 w kościele św. Wojciecha na Wzgórzu. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wspólnej modlitwie oraz śpiewie, które wprowadzą wszystkich w duchowy klimat spotkania. Nabożeństwo, utrzymane w duchu franciszkańskim, skupi się na modlitwie w harmonii z naturą i wszystkimi stworzeniami.
Wyrób świec z naturalnego wosku pszczelego
Po modlitwie, o godzinie 12:40, odbędzie się warsztat, podczas którego całe rodziny będą mogły wspólnie tworzyć świece z naturalnego wosku pszczelego. To doskonała okazja, by poznać starą tradycję wyrabiania świec oraz spróbować lokalnych produktów pszczelarskich, w tym miodu Lubrańskiego, który zyskał popularność dzięki swojej unikalnej jakości.
Wspólny niedzielny posiłek
Wydarzenie zakończy się wspólnym, ciepłym posiłkiem, który rozpocznie się o godzinie 14:00. W atmosferze jedności i wspólnoty uczestnicy będą mogli cieszyć się smacznym, domowym obiadem przygotowanym w duchu franciszkańskiej prostoty i gościnności.
Akademia Lubrańskiego serdecznie zaprasza wszystkich, bez względu na wiek, do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, które pozwoli spędzić czas w rodzinnej atmosferze, zbliżyć się do natury i poznać lokalne tradycje.