94-metrowe mieszkanie z antresolą – inspiracje popkulturą we wrocławskiej aranżacji dla singla

plndesign.pl 10 miesięcy temu

Filmy Tima Burtona, apokaliptyczny serial Netflixa, Bauhaus, a do tego wyraziste faktury i dużo czerni? Jak to wszystko się łączy? Aby się o tym przekonać, zajrzymy do wnętrz 94-metrowego lokalu we Wrocławiu. Industrialne mieszkanie z antresolą zostało stworzone z myślą o singlu, który nie boi się odważnych rozwiązań. Wnętrza wyróżniające się imponującą 5,5-metrową wysokością zaprojektował Marcin Cibor prowadzący autorską pracownię Cibor Design. Za zdjęcia tej oryginalnej realizacji odpowiada Zasoby Studio.

Industrialne mieszkanie z antresolą – mocne kolory i surowe faktury

Zlokalizowane we Wrocławiu mieszkanie zostało urządzone w duchu inspiracji stylem industrialnym. Jego drapieżność, surowość i charakterność doskonale łączą się z osobowością inwestora. Dzięki zastosowaniu zawężonej gamy kolorów – opartej na grze czerni, bieli i szarościach – oraz surowych materiałów, aranżacja zyskała ponadczasową klasę. Wnętrze wyróżnia bogactwo faktur – od drewna, poprzez lamelowane panele na ściance telewizyjnej, tynk betonowy i reprezentacyjną ścianę z panelami betonowymi od VHCT, aż po giętą blachę, stalowe barierki, skrzynie z siatki cięto-ciągnionej oraz laminat imitujący postarzany metal na zabudowach.

Jasna sofa we wnętrzu mieszkania z antresolą

Industrialny charakter wnętrz podkreślają również neony powracające w całym mieszkaniu. Ich prawdziwym królestwem jest mała, czarna sypialnia. Betonową ścianę za łóżkiem wypełnia stalowa kompozycja inspirowana serialem Netflixa „Miłość, Śmierć i Roboty”. Metalowe szprosy przeplatane z niebieskimi neonami i laminowanymi płytami o strukturze drewna stanowią oryginalną dekorację. Jednocześnie konstrukcja pełni rolę wygodnego regału na książki, drobiazgi i nocne lampki. W zależności od wybranego oświetlenia – ciepłe lampki lub chłodne neony – pomieszczenie może przybierać nieco inny charakter.

Siła kontrastów, czyli otwarta strefa dzienna w wysokim na 5,5 m mieszkaniu

Architekt Marcin Cibor przyjął zasadę, iż czerń dominuje w tej części mieszkania, która mieści się pod antresolą. Stąd też decyzja o ciemnym aneksie kuchennym wyraźnie kontrastującym z jasną strefą wypoczynkową z telewizorem i białą ścianą pełniącą funkcję ekranu pod rzutnik. Granicę stanowi minimalistyczny półwysep wykonany z laminatu. Nad nim wisi skrzynia z siatki cięto-ciągnionej oraz nowoczesny okap uruchamiany ruchem ręki – od marki Ciarko Deisgn. Jednym jasnym akcentem jest wisząca lampa z industrialnym kloszem. Rolę dodatkowego źródła światła pełni małe okienko pod wiszącymi szafkami.

Neony w sypialni na antresoli

Strefa wypoczynkowa została zaaranżowana w wysokiej na 5,5 m części mieszkania. Dla kontrastu jest ona jasna i rozświetlona. Efekt ten udało się uzyskać dzięki dużym oknom z widokiem na zieleń. W pomieszczeniu uwagę zwraca neonowy napis XOXO, bauhausowe stoliki kawowe, oraz słynny fotel Barcelona. Designerska perełka znalazła się także w niewielkiej części jadalnianej umieszczonej pod „mostkiem” antresoli. Jest to czarny fotel Tulip, ustawiony przy metalowym stole. Strefę tę wyróżnia tapeta drukowana na specjalne zamówienie przez Arcydom – gradient od czerni do szarości, łączący ciemny sufit z jasną posadzką.

Czarno-biała łazienka inspirowana filmami Tima Burtona

Ostatnim pomieszczeniem na dolnym poziomie mieszkania jest stosunkowo mała łazienka. To tu najsilniej widać inspiracje kinem Burtona. Klimat znany z filmów takich jak chociażby „Gnijąca panna młoda” odzwierciedlają płytki Ghost Jade od Ceramica Picasa w strefie wanny. Ich szaro-szmaragdowy kolor i obdrapana struktura tworzą wrażenie rozkładu, podobnie jak tapeta-mural Orangery od marki WonderWall. Całość doskonale dopełnia czarno-biała mozaika z gorsecików pokrywająca podłogę i obudowę wanny. Gra kontrastujących kolorów ma swoją kontynuację na ścianie z białym lacobelem, czarną, szklaną wnęką i lustrami.

Biało-czarna łazienka z wanną

Na wyższy poziom prowadzą gięte, metalowe schody, pod którymi znalazł się wygodny wieszak rowerowy. Antresola została zagospodarowana jako otwarta przestrzeń łącząca cztery funkcje – gospodarczą, biurową, gościnną oraz sportową. To tu stanęła mała domowa siłownia oraz sofa typu Chesterfield, która po rozłożeniu pełni rolę dodatkowego łóżka. Organizacja 94-metrowego lokalu została maksymalnie dostosowana do potrzeb i stylu życia inwestora. Jego osobowość jest też widoczna w oryginalnej stylistyce pełnej nawiązań do popkultury. Dzięki temu industrialne mieszkanie z antresolą zyskało niepowtarzalny charakter.

Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Kliknij i obserwuj nas w Wiadomościach Google (po wejściu na stronę – kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu).

Projekt: Marcin Cibor – Cibor Design
Zdjęcia: Zasoby Studio | zasoby.studio

Idź do oryginalnego materiału