Pod koniec lutego 2025 roku w Olsztynie odbyło się skromne otwarcie nowego dworca głównego. O tym wydarzeniu pisaliśmy w jednym z naszych artykułów. Mieszkańcy nie mogli nachwalić się, jak pięknie odrestaurowano budynek. Na tę inwestycję przeznaczono aż 97 milionów złotych. I choć na terenie obiektu nie brakuje turystów, to niestety w oczy kłują puste przestrzenie, w których miały znajdować się lokale usługowe, m.in. piekarnia czy saloniki prasowe. Rzecznik prasowy PKP S.A. wyjaśnia, czym spowodowany jest ich dotychczasowy brak.
REKLAMA
Zobacz wideo Stanowski zaskoczył podczas debaty prezydenckiej w Republice. Zacytował książkę Trzaskowskiego
Nowy dworzec w Olsztynie świeci pustkami. Turyści mogą liczyć tylko na ofertę automatów
Turyści, którzy od 21 lutego 2025 roku mogą korzystać z Dworca Głównego w Olsztynie, póki co nie są rozpieszczani zbyt wieloma udogodnieniami na terenie tego obiektu. Przechadzając się poszczególnymi częściami stacji, można natknąć się na jeden z sześciu automatów z kawą, napojami i przekąskami. Nie da się jednak ukryć, iż wiele osób przed podróżą czy choćby w trakcie przesiadki chętnie skorzystałoby z usług piekarni lub baru, gdzie mogliby posilić się ciepłym posiłkiem. Na ten luksus turystom przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Saloniki prasowe także otworzą się dopiero za kilka tygodni.
Zobacz też: Najdłuższy dworzec kolejowy stoi w Polsce. niedługo zyska nowe życie
Powodem mają być trwające rozmowy pomiędzy najemcami a generalnym wykonawcą oraz administratorami PKP S.A. Chodzi o aranżację pomieszczeń i adaptację projektów. W momencie gdy uzgodnienia zakończą się pomyślnie, na dworcu oprócz ciepłego posiłku będzie można skorzystać również z usług lokali specjalizujących się w innej branży niż gastronomiczna. Michał Stilger (rzecznik prasowy PKP S.A.) uchylił w tej sprawie rąbka tajemnicy.
Dworzec kolejowy Olsztyn Główny jak dworzec widmo. Na stacji wciąż realizowane są prace nad udoskonaleniem obiektu
Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż za jakiś czas Dworzec Główny w Olsztynie będzie miał patrona w postaci słynnego astronoma. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Rafał Król złożył wniosek o nadanie imienia Mikołaja Kopernika obiektowi, który jest ważnym węzłem komunikacyjnym w województwie warmińsko-mazurskim i nie tylko.
Mikołaj Kopernik, jedna z najjaśniejszych postaci naszej historii, teraz będzie także symbolem naszego dworca, co jest wyrazem naszego szacunku dla jego dziedzictwa
- tłumaczył Król na konferencji prasowej związanej z otwarciem stacji. Dworzec wyposażony w mnóstwo technologicznych rozwiązań, za jakiś czas oprócz punktów gastronomicznych i dwóch saloników prasowych będzie oferował turystom również dwa dodatkowe sklepy usługowe.
Oczekujemy również na odbiór lokali przeznaczonych na sklepy typu convenience, ale nie mamy jeszcze terminów otwarcia tych punktów
- opowiadał Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A., w rozmowie z dziennikarzami Radia Olsztyn.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.