67-metrowe mieszkanie z odrobiną różu dla studentki z Poznania

plndesign.pl 6 miesięcy temu

Pierwsze samodzielne mieszkanie to istotny krok w dorosłość. 20-letniej studentce towarzyszyła w tym przełomowym momencie architektka Marina Suchorska-Pawlaczyk, która zmieniła blisko 70-metrowe mieszkanie w Poznaniu w przytulną przestrzeń marzeń. Co wyróżnia to wnętrze? Odważne zastosowanie koloru, eleganckie i subtelne dekoracje, a także zmysłowe tapety! Nowoczesne mieszkanie z odrobiną różu sfotografowała Jaga Kraupe.

Pierwsze samodzielne mieszkanie dla studentki – wnętrze marzeń

Inwestorzy zdecydowali przeznaczyć 67-metrowe mieszkanie na poznańskich Ratajach jako pierwsze osobne lokum dla 20-letniej córki. W przyszłości, gdy studentka się usamodzielni, biorą natomiast pod uwagę opcję wynajmu. W związku z tym zależało im na ponadczasowej i funkcjonalnej aranżacji. Dziewczyna marzyła o czymś ciepłym i przytulnym. W celu połączenia tych jakości architektka Marina Suchorska-Pawlaczyk zaproponowała klasyczny duet bieli i drewna, uzupełniony o róż – kolor wybrany przez młodą właścicielkę.

Aby obniżyć koszty bez straty dla walorów estetycznych, podłoga (Barlinek) została wykonana z naturalnego drewna, a zabudowy meblowe z płyty laminowanej Egger oraz płyty akrylowej. Prostą bazę uzupełniły oryginalne faktury, dzięki którym wnętrze nabrało intrygującego i zmysłowego charakteru. W części dziennej zastosowano tynk dekoracyjny, natomiast w sypialniach rolę eleganckiej ozdoby pełnią tapety. Na uwagę zasługuje szczególnie subtelny motyw chmur od Cole & Son, który pojawia się w głównej sypialni studentki.

Nowoczesne mieszkanie z odrobiną różu – odważne wykorzystanie koloru

Jednym z najbardziej oryginalnych i zaskakujących zakamarków w poznańskim mieszkaniu jest łazienka w całości wypełniona różowymi płytkami. Ich nieregularne odcienie wprowadzają dynamikę i przyjemną strukturę, a ponadto są niezwykle praktyczne, gdyż nie widać na nich drobnych zabrudzeń. Elegancki i kobiecy charakter wnętrza podkreślają dodatkowo złote detale i armatura Omnires. To właśnie podczas pracy nad projektem łazienki narodził się pomysł, aby odważniej wykorzystać kolor różowy i uczynić z niego motyw przewodni całego mieszkania.

Elementem spajającym wszystkie pomieszczenia jest nie tylko paleta barw, ale także troska o detale. Warto zwrócić uwagę na stosowane konsekwentnie firany i zasłony, wykonane przez pracownię HoteLove. Charakter aranżacji dopełnia oprawa oświetleniowa, wybrana z pomocą Lumi Studio. Łączy ona techniczne i proste światło ogólne z nastrojowymi punktami. Niektóre z nich – za sprawą oryginalnych form – pełnią także rolę dekoracji. W korytarzu wzrok przyciąga wisząca lampa od Schneid Studio, a w sypialni urzeka drobny i piękny model marki Chors.

Funkcjonalny projekt poznańskiego mieszkania z osobną kuchnią – jakość i wygoda

Równie ważny, jak wymarzona estetyka, był projekt funkcjonalny dostosowany w pełni do potrzeb i stylu życia młodej studentki. Choć układ mieszkania pozwalał na otwarcie salonu i stworzenie multifunkcyjnej strefy dziennej, inwestorka zdecydowała, iż chce pozostawić kuchnię jako osobne pomieszczenie. Zmiany objęły jednak przestrzeń wejściową. Kosztem sporego korytarza, udało się wydzielić praktyczne pomieszczenie gospodarcze, które skrywa skrzynki elektryczne, deskę do prasowania i niezbędne sprzęty.

Troska o komfort korzystania z wnętrz oraz trwałość zaproponowanych rozwiązań znalazła również swoje odzwierciedlenie w wyborze materiałów i wyposażenia. W projekcie znajdziemy m.in. płytki Equipe oraz Saime, kuchenną zabudowę Haecker, czy meble Westwing, Tabelll i IWC Home. Kropkę nad „i” stanowi ikona designu – lampa Flowerpot od marki &Tradition. Starannie wybrane wzornictwo, odważny kolor i zmysłowe faktury – wszystko to sprawia, iż nowoczesne mieszkanie z odrobiną różu urzeka ciepłem i kobiecością.

Projekt: Marina Suchorska-Pawlaczyk | marinasuchorska.pl
Zdjęcia: Jaga Kraupe | kraupe.myportfolio.com

Idź do oryginalnego materiału