Zwiedzając różne miasta, warto szukać nieoczywistych miejsc na nocleg. Dzięki nim pobyt ma szansę być naprawdę niezapomniany. Doskonałym przykładem oryginalnej alternatywy dla dużych hoteli jest mieszkanie na krakowskim Kazimierzu – jednej z najbardziej popularnych i urokliwych dzielnic w Polsce. 54-metrowe wnętrze przeznaczone na wynajem krótkoterminowy zaprojektowało studio Loft Kolasiński. Zdjęcia niezwykle klimatycznej aranżacji, gwarantującej pełną wygodę i komfort, wykonał Joel Hauck.
Mieszkanie na krakowskim Kazimierzu – wyjątkowy klimat i pełna niezależność
Coraz więcej osób szukając miejsc do zatrzymania się w czasie podróży, decyduje się na mniej oczywiste rozwiązania. Zamiast popularnych sieci hoteli, turyści coraz chętniej wybierają prywatne wnętrza. Do zalet noclegu w mieszkaniu należą bezsprzecznie pełna niezależność oraz możliwość pełniejszego doświadczenia klimatu miasta. Polski rynek nieruchomości na krótkoterminowy wynajem oferuje naprawdę wiele opcji w różnym standardzie. Wśród nich trafiają się też prawdziwe perełki, takie jak mieszkanie na krakowskim Kazimierzu zaprojektowane przez pracownię Loft Kolasiński.
54-metrowe wnętrze mieści się w jednej ze starych kamienic, tak charakterystycznych dla klimatu Krakowa. Aranżacja została utrzymana w duchu szacunku do historycznej tkanki miejskiej. Aby wnętrze spełniało swoją nową funkcję, konieczne było nawiązanie dialogu pomiędzy tradycją a innowacją. W projekcie uwzględniono potrzeby współczesnych turystów. Mieszkanie przeszło generalny remont obejmujący renowację drewnianych podłóg oraz zmianę układu funkcjonalnego. Dzięki zastosowaniu klasycznych kolorów i szlachetnych materiałów całość jest naprawdę ponadczasowa.
Meble według indywidualnego projektu – sposób na wnętrze z duszą
W klasycznej bazie opartej na połączeniu drewna i bieli znalazły się wyjątkowe meble i dodatki. To im wnętrze zawdzięcza swój niepodrabialny klimat. Spora część wyposażenia to unikaty wykonane na indywidualne zamówienie według projektów pracowni Loft Kolasiński. Karnisze, garderoba, szafa, łóżko, stoliki nocne oraz meble kuchenne i łazienkowe – wszystko to zostało stworzone specjalnie na potrzeby tej przestrzeni. Dzięki tak całościowej pracy projektantów udało się stworzyć naprawdę spójną aranżację, w której każdy najmniejszy detal odgrywa istotną rolę.
Oprócz wyposażenia według autorskiego projektu we wnętrzu znalazły się także prawdziwe klasyki i ikony światowego designu. Pieczołowicie dobrane meble, lampy i akcesoria pochodzą od takich projektantów jak Johannes Andersen, Hans Olsen, Preben Dahl, Jean Prouve czy Karel Volf. Uwagę zwracają również fotele serbskiej marki Craftka. Tak wyjątkowy zestaw sprawia, iż wszyscy, którzy odwiedzą mieszkanie turystyczne na krakowskim Kazimierzu, będą mogli cieszyć się naprawdę niepowtarzalnym doświadczeniem.
Jak sprawić, aby wnętrze na wynajem nabrało charakteru? Oryginalne dekoracje
Grono oryginalnych dodatków uzupełniają także dwa obrazy, które znalazły się w części jadalnianej. Prace malarki Ani Luk wprowadzają do aranżacji nutę koloru, wpisując się jednocześnie w charakter wnętrza. Ten artystyczny akcent doskonale koresponduje z pozostałymi elementami wyposażenia, wzbogacając grę form, kształtów i barw. Obrazy stanowią także elegancką i nieoczywistą dekorację, która jest szczególnie ważna, kiedy weźmiemy pod uwagę przeznaczenie lokalu. To właśnie takie elementy sprawiają, iż wnętrze wyróżnia się spośród innych ofert najmu.
Mieszkanie na krakowskim Kazimierzu stało się przestrzenią, w której wiele unikalnych przedmiotów z własną historią, zyskało nowe życie. W ten sposób aranżacja wchodzi w dialog z tkanką miejską Krakowa, który również stanowi przestrzeń żywych spotkań przeszłości z nowoczesnością. Kazimierz – historyczna dzielnica, która przyciąga tłumy turystów – to także miejsce, w którym toczy się współczesne życie kulturalne i gastronomiczne. Wszyscy ci, którzy odwiedzą 54-metrowe mieszkanie, będą mogli doświadczyć pełni uroku tego miejsca.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Kliknij i obserwuj nas w Wiadomościach Google (po wejściu na stronę – kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu).
Projekt: Loft Kolasiński | loft-kolasinski.pl
Zdjęcia: Joel Hauck | joelhauck.com