5 ćwiczeń, które pobudzają mózg do pracy na pełnych obrotach. Poświęć im tylko kilka minut

5mindlazdrowia.pl 1 rok temu

Pobudzające mózg do pracy ćwiczenia, które znajdziesz niżej, nie zostały wyssane z palca. Ich autorem jest Paul Denison, autor ksiązki pt. „Gimnastyka dla mózgu”. Denison przyznaje, iż dzięki tym kilku prostym ćwiczeniom jego mózg zostaje lepiej nasycony tlenem, tworzą się w nim połączenie neuronowe, a także pobudza do pracy zarówno lewą jak i prawą jego półkulę. Czas przyjrzeć się tym ćwiczeniom z bliska.

5 ćwiczeń, które pobudzają mózg do pracy na pełnych obrotach

Zanim przejdziemy do ćwiczeń Paula Denisona, dodajmy, iż wystarczy im poświęcić zaledwie kilka minut dziennie. Zdaniem autora książki pierwsze efekty będą zauważalne już niebawem.

Niewątpliwą zaletą tych ćwiczeń jest to, iż nie wymagają od Ciebie dodatkowego sprzętu czy dodatkowego miejsca. Ćwiczenia możesz wykonywać zarówno przed nauką, jak i w trakcie – kiedy znajdziesz wolną minutę, po prostu wykonaj jedno z ćwiczeń i wróć do pracy. Autorzy ćwiczeń polecają je także dzieciom, a zwłaszcza dzieciom, które mają problemy z koncentracją.

Gotowy/a?

#1 Ćwiczenie ucho-nos

Złap za nos prawą dłonią, a lewą za prawe ucho. Następnie zmień pozycję dłoni i trzymane ucho. Jak Ci poszło? W rzeczywistości mało która osoba poradziła sobie z tym zadaniem od razu. Regularny trening czyni jednak mistrza w koordynowaniu pracy, za co podziękują Ci obie półkule mózgu.

ADME

#2 Ćwiczenie z rysowaniem lustrzanym

Wszystko, czego potrzebujesz, to kartka i dwóch ołówków lub długopisów – jeden z nich chwyć jedną, drugi w drugą dłoń. Obiema rękami jednocześnie zacznij rysować dwa symetryczne, dowolne rysunki. Mogą to być cyfry, litery, symbole itp.. Ćwicz do momentu, aż obrazki zaczną Ci wychodzić. W ten sposób zsynchronizujesz pracę półkul mózgowych, co odbije się pozytywnie na pracy mózgu. Pamiętaj również, aby angażować swoją niedominującą rękę do różnych czynności, jak chociażby jedzenie czy mycie zębów. Stworzysz w ten sposób nowe połączenia neuronowe co sprzyja zrównoważonemu rozwojowi mózgu.

ADME

#3 Ćwiczenie „kapłan”

Kolejne ćwiczenie pomoże Ci uspokoić nerwy poprzez rozładowanie napięcia. W tym unieś dłonie na wysokość klatki piersiowej i połącz opuszki palców. Pamiętaj, aby trzymać prosto, kierować wzrok do dołu i docisnąć czubek języka do zębów. Pozostań w tej pozycji przez 2 kolejne minuty.

ADME

#4 Ćwiczenie z hakami

Ćwiczenie numer cztery ma na celu zmniejszenie napięcia psycho-emocjonalnego. Usiądź prosto na krześle, skrzyżuj nogi tak, aby kostka nogi lewej znajdowała się powyżej kostki nogi prawej. Następnie spleć dłonie tak, aby prawy kciuk znajdował się nad lewym i obróć dłonie, aby znalazły się na zdjęciu. Kiedy już przyjąłeś odpowiednią pozycję, dociśnij czubek języka do podniebienia i patrz prosto przed siebie. Pozostań w tej pozycji przez minutę.

ADME

#5 Ćwiczenie „słonia”

Ćwiczenie ma na celu zharmonizować ciało i umysł. Usiądź prosto na krześle, naciśnij głową na lewe ramię, unieś lewe ramie bokiem do góry na wysokość barków, a następnie narysuj poziomą ósemkę zaczynając od środka. Oczami możesz śledzić ruch palców. Narysuj trzy takie ósemki i zmień stronę. Proste? To ćwiczenie jest uważane za jedno z najskuteczniejszych na tej liście ponieważ angażuje wszystkie części mózgu.

ADME
Idź do oryginalnego materiału