42m2 pełne życia? Zobacz warszawskie mieszkanie z charakterem

plndesign.pl 7 miesięcy temu

Lokum przeznaczone na wynajem wcale nie musi być nudne ani „uniwersalne”, czego świetnym przykładem jest 42-metrowe wnętrze zaprojektowane przez duet z pracowni The Wall Architektura. Patrycja Śliż i Jakub Flisiak postawili na odważną zabawę geometrią, niestandardowe wykorzystanie czerni i nutę intensywnego koloru. W ten sposób powstało nietuzinkowe miejsce, które intryguje swoją osobowością. Nowoczesne mieszkanie na wynajem w Warszawie sfotografowała Magdalena Łojewska z Vey photography.

Czarne sufity, biel i szarości, czyli nowoczesne mieszkanie na wynajem w Warszawie

42-metrowe mieszkanie, zlokalizowane w Warszawie, miało z założenia zostać przeznaczone na wynajem. Wielu inwestorów w takiej sytuacji stawia na stonowaną i jasną aranżację lub najnowsze trendy, licząc, iż „uniwersalne”, a zwykle po prostu pozbawione charakteru wnętrze, trafi w gusta wielu potencjalnych klientów. Duetowi z pracowni The Wall Architektura udało się jednak przekonać właściciela, aby pozwolił zrealizować drapieżny projekt w nowoczesnym stylu, który ma przyciągnąć osoby aktywne, z charakterem i żyjące na własnych zasadach.

Jednym z odważniejszych zabiegów, zastosowanych w mieszkaniu, było pomalowanie wszystkich sufitów na kolor czarny. Dzięki temu, iż wszystkie okna wychodzą na stronę południowo zachodnią, wnętrza są jasne i pełne światła, dlatego udało się uzyskać oryginalny efekt, bez wrażenia przytłoczenia czy pomniejszenia. Dla równowagi ściany w salonie i kuchni są białe, a w sypialni – szare. Zastosowanie ponadczasowej kolorystyki sprawiło, iż wnętrze nie ma jednoznacznie męskiego lub kobiecego charakteru, a jednak wciąż wyróżnia się oryginalnym stylem.

Aranżacja z odrobiną pomarańczu – sposób na nietypową dekorację

Monochromatyczną kompozycję uzupełnił jeden energetyczny odcień powracający konsekwentnie we wszystkich pomieszczeniach. Mowa tu o soczystym pomarańczu, czyli kolorze zaczerpniętym z elewacji apartamentowca, w którym zlokalizowane jest mieszkanie. W salonie pojawia się on pod postacią welurowej sofy marki Selsey, a w łazience w formie szafki pod umywalką. Najwięcej pomarańczowych akcentów jest w sypialni – na szarym łóżku wyeksponowane zostały poduszki od Maja Laptos Studio, a po dwóch stronach stanęły kubiczne stoliki z czarnymi lampkami.

Do najbardziej zaskakujących akcentów w kolorze pomarańczowym należy tapeta z motywem małp od marki AS CREATION. Ze względu na to, iż w budżetach przeznaczonych na realizację mieszkań na wynajem zwykle nie uwzględnia się środków na design czy sztukę, architekci zaproponowali nietypową alternatywę. Celowo przerysowane obramowanie dzięki sztukaterii sprawiło, iż tapeta pełni w sypialni rolę oryginalnej dekoracji. Sztukateria została również zastosowana w salonie, jednak tam, ze względu na biały kolor, prezentuje się znacznie subtelniej.

Funkcjonalność i styl w projekcie 42-metrowego mieszkania

Kolejne zaskakujące rozwiązanie, które wyróżnia nowoczesne mieszkanie na wynajem w Warszawie, znajdziemy w kuchni. Dzięki zastosowaniu geometrycznej zabudowy stolarskiej, zwieńczonej obniżonym sufitem, udało się uzyskać efekt szarej wnęki, w której jedyną ozdobą są wzorzyste kafle od marki Florim. Ponieważ w mieszkaniu nie było miejsca na pełny stół jadalniany, kuchnię zamyka podwyższony blat na walcowej nodze. Obok niego stanęły dwa hokery, a powyżej umieszczono stożkowe lampy Nowodvorski w kolorze czarnym.

Połączenie maksymalnej funkcjonalności z niebanalną estetyką znalazło swoje zastosowanie również w łazience. W pojemnej zabudowie stolarskiej udało się ukryć pralkę i wygospodarować miejsce na przechowywanie. Dzięki temu nic nie odciąga wzroku od efektownej aranżacji, w której główną rolę odgrywają kafle marki Fondovalle, przypominające zeszlifowane otoczaki. interesujący detal stanowi również ceglana fuga pomiędzy czarnymi kafelkami na ścianie z WC. W tym wnętrzu żaden drobiazg nie jest przypadkowy, dzięki czemu wnętrze intryguje odważnym charakterem.

Projekt: The Wall Architektura | thewallarchitektura.pl
Zdjęcia: Vey photography | vey.com.pl

Idź do oryginalnego materiału