41-metrowe mieszkanie w Poznaniu dla odważnych inwestorów

plndesign.pl 8 miesięcy temu

Młodzi, niepokorni, twórczy i energiczni – tacy są właściciele 41-metrowego mieszkania zaaranżowanego przez pracownię 2form. Wnętrze miało odzwierciedlać ich barwną osobowość i pasje, pełniąc jednocześnie rolę ciepłej przystani. Tak powstała odważna aranżacja, w której nietuzinkowe kolory spotykają się z elementami stylu loftowego, vintage i modern. Towarzyszą im meble, ceramika, szkło i obrazy z kolekcji właścicieli. Eklektyczne mieszkanie w Poznaniu sfotografował Norbert Banaszyk ze studia KSZTAŁTY Fotografia Wnętrz.

„Artystyczny ład” – projekt, który wyraża energię, pasję i osobowość inwestorów

Projekt tego 41-metrowego mieszkania powstał na życzenie wyjątkowych inwestorów – ludzi młodych, pełnych energii i miłości do sztuki. Aby dostosować wnętrze do stylu życia nowych właścicieli, konieczne było wprowadzenie kilku zmian dotyczących układu funkcjonalnego. Dzięki zastąpieniu ścianki pomiędzy pokojem dziennym a sypialnią loftowym przeszkleniem z przesuwnymi drzwiami wnętrze zyskało nie tylko przestronność, ale też charakter. Ponadto nowy układ pozwolił wydzielić pomieszczenie gospodarcze z pralnią.

Eklektyczne mieszkanie w Poznaniu miało stać się miejscem twórczej pracy i odpoczynku. Inwestorom zależało także na tym, aby w otwartej przestrzeni umieścić skarby z własnej kolekcji – szkło, ceramikę i współczesne malarstwo. Eksponując w mieszkaniach sztukę, często stawia się na tło w postaci klasycznej bieli, jednak właściciele nie chcieli jednak sięgać po utarte rozwiązania. Spełniając marzenie o odważnej i wyrazistej aranżacji, zespół pracowni 2form mógł sobie pozwolić na niepohamowaną kreatywność. Wszystko po to, aby stworzyć „Artystyczny ład”.

Przepis na energetyczną aranżację – odważne kolory i zabawa fakturami

Wnętrze w ciągu dnia miało być energetyczne, a wieczorami przytulne i kojące. Połączenie tych dwóch jakości udało się znaleźć w ciepłym odcieniu terakoty. To on stał się motywem przewodnim aranżacji i tłem dla wyposażenia. Króluje na ścianach i suficie w strefie wejściowej, a w salonie i sypialni pojawia się w formie kwadratu – jako mocny akcent. Kolejna odsłona koloru terakoty to płytki DELCONTA z kolekcji TERRE GARTZATE o strukturze zbliżonej do glinianych donic. Zostały one wykorzystane w łazience oraz kuchni, gdzie towarzyszą im dwa kolorowe dekory.

Swój drapieżny charakter aranżacja zawdzięcza dużej ilości czerni i szarości. Centralnym punktem mieszkania jest ciemna kuchnia ze sporym półwyspem na metalowym stelażu. Taka konstrukcja pozwoliła zachować lekkość, jednocześnie nadając loftowego charakteru. Do ciekawych elementów należy również gruby blat barowy z palonego drewna. Gamę nietuzinkowych faktur wieńczy podłoga z ciemnych płytek lastryko. Pozorny chaos doskonale wpisuje się w aranżację – roztrzaskane kawałki powtarzają kolorystykę i niepokorność całego wnętrza.

Eklektyczne mieszkanie w Poznaniu – co znalazło się w środku?

W tak wyrazistej bazie znalazło się nie mniej oryginalne wyposażenie. Wśród „skarbów” zgromadzonych przez właścicieli warto wyróżnić czarny stolik kawowy Hypnotising Round od Bold Monkey, fotel obrotowy Bar od Dutchbone, czy szaro-niebieskie krzesła barowe Bnson od Zuiver. Na charakter aranżacji składają się też prawdziwie niepowtarzalne elementy, takie jak niewielki, zdobiony barek przerobiony na szafkę łazienkową. Jego zaskakujący błękitny kolor przepięknie komponuje się z tłem, jakim jest ściana z cegły.

Zwieńczeniem aranżacji autorstwa pracowni 2form jest zachwycająca oprawa oświetleniowa – równie oryginalna, jak pozostałe elementy. W części dziennej królują efektowne lampy rattanowe o sporych rozmiarach. Uzupełnienie stanowią loftowe kinkiety z widocznymi przewodami, które pojawiły się w salonie i na przeciwległej ścianie w sypialni, oraz rytmiczna kompozycja nad barem. Dzięki odwadze inwestorów i projektantów eklektyczne mieszkanie w Poznaniu tętni twórczą energią, dynamiką i prawdziwym ciepłem.

Projekt: 2form | 2form.pl
Zdjęcia: Norbert Banaszyk | ksztalty.com

Idź do oryginalnego materiału