Projekt wnętrza na wynajem krótkoterminowy wymaga zachowania balansu między uniwersalną funkcjonalnością i niepozbawioną wyrazu estetyką. Przed takim wyzwaniem stanęła Agnieszka Musiał-Chmielnik. Jej sposobem na połączenie tych jakości stała się subtelna aranżacja inspirowana stylem japandi i modern vintage. 40-metrowe mieszkanie w Warszawie wypełniły ponadczasowe kolory, szlachetne faktury i nietuzinkowe detale łączące nowoczesność z echem przeszłości. Aranżację zrealizowaną przez Musiał Studio sfotografował Piotr Kunc.
Funkcjonalna aranżacja inspirowana stylem japandi i modern vintage
Zlokalizowane w jednej z kamienic na warszawskim Śródmieściu 40-metrowe mieszkanie zostało przeznaczone na wynajem krótkoterminowy. W trosce o komfort odwiedzających, najważniejsze było zaprojektowanie wszystkich niezbędnych funkcji przy jednoczesnym zachowaniu klarownych podziałów na poszczególne strefy. Wszystko po to, aby uniknąć wrażenia przytłoczenia i niewygody. Mieszkanie miało być także subtelne, ale niepozbawione wyrazu, aby goście czuli się w nim przyjemnie i mogli swobodnie odetchnąć.
Projektantka odnalazła pożądane cechy w nawiązaniach do stylu japandi, opartego o prostotę, harmonię i równowagę. Inspiracji dostarczyła jej także estetyka modern vintage, stąd decyzja, aby w projekcie wykorzystać dużą ilość naturalnego drewna. Gamę szlachetnych faktur uzupełniły oryginalne tkaniny, szkło, oraz kamienny blat. Dopełnieniem ponadczasowej estetyki stała się klasyczna biel wzbogacona o zróżnicowane odcienie beżu. Jasną aranżację przełamały mocniejsze akcenty w postaci czerni.
Mieszkanie na wynajem krótkoterminowy w jednej z warszawskich kamienic
Stworzona przez Musiał Studio aranżacja inspirowana stylem japandi i modern vintage sprawia, iż 40-metrowe mieszkanie wyróżnia się spośród innych ofert utrzymanych w minimalistycznej kolorystyce. Wnętrze zawdzięcza swój intrygujący charakter połączeniu dwóch pozornych przeciwieństw. Ze względu na lokalizację w jednej ze starych kamienic w Śródmieściu, w projekcie pojawiły się delikatne nawiązania do estetyki z czasów powstania budynku.
Echo przeszłości w interpretacji Agnieszki Musiał-Chmielnik pobrzmiewa niezwykle subtelnie, bowiem przybiera postać prostych sztukaterii zdobiących ściany części dziennej. Ukłon w stronę historii stanowi również odświeżony, drewniany parkiet ułożony w klasyczną jodełkę. Spośród nowoczesnych akcentów szczególnie mocno wyróżnia się oprawa oświetleniowa na czele z geometryczną lampą w salonie. Wzrok przyciągają również oryginalne kształty sofy, stolika i lustra.
Minimalizm niepozbawiony charakteru – uważne podejście do detalu
Wiele osób kojarzy japandi z przewidywalnością i pozbawioną wyrazu prostotą, jednak projekt Musiał Studio stanowczo wymyka się z takich szufladek. W 40-metrowym mieszkaniu nie ma ani jednego zbędnego mebla. Pieczołowicie wybrane wyposażenie łączy funkcjonalność z unikalnym pięknem formy, o czym można się przekonać spoglądając chociażby na komplet mebli jadalnianych, umywalkę wspartą na stalowej konstrukcji, czy ukrytą zabudowę połączoną z regałem, zaprojektowaną w strefie dziennej.
Do oryginalnych rozwiązań należy także ścianka z luksferów, która oddziela salon od części sypialnej, gwarantując tym samym odrobinę intymności. To właśnie takie elementy z powodzeniem zastąpiły klasycznie rozumiane dekoracje, sprawiając, iż aranżacja inspirowana stylem japandi i modern vintage nabrała szlachetnego charakteru. Dzięki połączeniu troski o komfort ze zmysłowością faktur i subtelnością barw, wszyscy, którzy odwiedzą warszawskie mieszkanie na wynajem, mogą rozkoszować się przyjemnymi doznaniami.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Kliknij i obserwuj nas w Wiadomościach Google (po wejściu na stronę – kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu).
Projekt: Musiał Studio | musialstudio.pl
Zdjęcia: Piotr Kunc | piotrkunc.com