40-metrowe mieszkanie w Krakowie – poczuj się jak w filmie Andersona

plndesign.pl 9 miesięcy temu

Niecodzienne kolory, zgrabne formy, precyzyjne kompozycje – to w nich tkwi urok filmów jednego z najbardziej rozpoznawalnych reżyserów współczesnych czasów – Wesa Andersona. Podobnym klimatem będą mogli cieszyć się wszyscy, którzy odwiedzą pastelowe mieszkanie na wynajem krótkoterminowy w Krakowie. Aranżację 40-metrowego wnętrza przy ul. Mostowej w samym centrum zabytkowego Kazimierza przygotował zespół projektantek z pracowni Kreatywne 3, a zdjęcia realizacji wykonał Karol Kleszyk.

Pastelowe mieszkanie na wynajem krótkoterminowy w Krakowie – jak wyróżnić się spośród wielu ogłoszeń?

Początkowo inwestorzy – rodzina mieszkająca na co dzień w Szwajcarii – pragnęli stworzyć w mieszkaniu przy ul. Mostowej swój drugi dom. Finalnie, ze względu na atrakcyjną lokalizację w samym sercu Kazimierza – jednej z najpopularniejszych i najpiękniejszych dzielnic Krakowa – zdecydowali się przeznaczyć mieszkanie na wynajem krótkoterminowy dla turystów. Wiele osób, urządzając wnętrza z myślą o wynajmie, stawia na bezpieczną nowoczesność – funkcjonalne wyposażenie w formie prostych mebli oraz jasne i klasyczne kolory. Inwestorzy zdecydowali się jednak obrać zupełnie inny kierunek!

Rynek najmu turystycznego w Krakowie jest niezwykle bogaty, dlatego, aby wyróżnić swoją propozycję spośród wielu „uniwersalnych” i minimalistycznych lokali, właściciele odważyli się pójść w nietypową estetykę. Tym, co wyróżnia aranżację, są delikatne i nietuzinkowe pastelowe odcienie błękitnego, miętowego oraz pudrowego różu. W połączeniu ze zgrabną prostotą form inspirowanych stylem skandynawskim stworzyły one klimat rodem z filmów Wesa Andersona. Radosną, lekką i przytulną atmosferę wzmocnił także ciepły odcień dębowego drewna w postaci ułożonej w jodełkę podłogi winylowej Nomad Revenga.

Funkcjonalna aranżacja 40-metrowego mieszkania na wynajem – zakwaterowanie dla czterech osób

Sercem mieszkania jest widoczny tuż po przekroczeniu progu okrągły stół jadalniany marki Fameg zestawiony z lampą Eva Solo Quay. Za nim znajduje się okno balkonowe z widokiem na bujną koronę rosnącego tuż obok kasztanowca. W tym samym pomieszczeniu mieści się stosunkowo duża i wygodna zabudowa kuchenna z kamiennym blatem Technistone Elegance Eco New, która dodatkowo skrywa także pralkę. Dzięki minimalistycznej formie i subtelnej kolorystyce aneks nie przytłacza wnętrza, zachowując jednocześnie swój charakter. Tuż obok kuchni znajduje się dyskretne wejście do osobnej, kameralnej sypialni.

Na przeciwległej ścianie zastosowano otwierane drzwi, za którymi kryje się strefa wypoczynkowa. W zależności od potrzeb można uzyskać oddzielne pomieszczenie lub zostawić otwarte przejście do kuchni i jadalni. W zamykanym salonie stanęła rozkładana szaro-błękitna sofa oraz osobna szafa, dzięki czemu może on pełnić funkcję drugiej sypialni, umożliwiając zakwaterowanie w mieszkaniu aż czterech osób. Ozdobą wnętrza jest manualnie tkana lampa wisząca HAY Bonbon 380 wyeksponowana na tle barwnej tapety. Aranżację mieszkania uzupełnił także kolorowy osprzęt elektryczny polskiego producenta Syska Design.

Troska o najdrobniejsze detale – urokliwa aranżacja sypialni i łazienki w różu

W głównej sypialni również nie mogło zabraknąć prawdziwych unikatów. W centrum stanęło wykonane na indywidualne zamówienie łóżko z tapicerowanym zagłówkiem w kolorze pudrowego różu, wyeksponowane na tle niebieskiej lamperii. Nieco jaśniejszy błękit pojawił się na frontach pojemnej szafy z podłużnymi, drewnianymi uchwytami. Do oryginalnych detali należą też umieszczone na miętowych stolikach nocnych lampy w stylu retro (seria Odean od duńskiej marki Dyberg Larsen). Zwieńczeniem aranżacji jest piękna lampa wisząca Akari wykonana z papieru ryżowego według projektu Isamu Noguchi dla marki Vitra.

Ostatnim pomieszczeniem jest niewielka, ale za to intrygująca łazienka, w której króluje nieoczywiste połączenie przeciwstawnych kolorów (róż i zieleń). Zaskakującym elementem jest też geometryczna mozaika podłogowa nawiązująca do lat 50. Nieregularną posadzkę w kolorze zgaszonej mięty równoważą białe płytki ścienne Paradyż w dwóch formatach. Elegancji dodają minimalistyczne formy – umywalka ścienna, baterie podtynkowe Grohe, lampa Myco ON od Chors oraz stick od Aldex. To właśnie wysmakowane detale sprawiają, iż pastelowe mieszkanie na wynajem krótkoterminowy w Krakowie stało się miejscem unikalnych doznań.

Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Kliknij i obserwuj nas w Wiadomościach Google (po wejściu na stronę – kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu).

Wybrane marki wykorzystane w projekcie:

  • Farby: Tikkurila,
  • Podłoga: winylowa podłoga NOMAD Revenga układana w jodłę,
  • Płytki: Ceramika Paradyż / kolekcja Neve Creative,
  • Armatura: baterie podtynkowe oraz deszczownica firmy GROHE, seria Essence,
  • Meble: FAMEG, meble na wymiar lakierowane na pastelowe kolory z palety NCS, blat kamienny Technistone Elegance Eco New, tapicerowane meble na wymiar (łóżko z zagłówkiem, sofa),
  • Oświetlenie: lampa HAY Bonbon 380, Eva Solo Quay, Dyberg Larsen / seria Ocean, Akari Vitra, Myco ON firmy Chors,
  • Osprzęt elektryczny: Switch Concept SYSKA DESIGN.
Idź do oryginalnego materiału