Kondycja skóry może nie być dla nas zadowalająca bez względu na wiek. Tkankom często brakuje napięcia i blasku. Dodatkowym problemem bywają inne niedoskonałości estetyczne – zmarszczki, trądzik, nadmiar tkanki tłuszczowej czy niechciane owłosienie. Gdy regularna pielęgnacja okazuje się niewystarczająca, można poprawić wygląd skóry korzystając z medycyny estetycznej. Poznaj 10 najpopularniejszych zabiegów o niskiej lub zerowej inwazyjności!
Nieinwazyjne zabiegi poprawiające wygląd skóry
Od dawna medycyna estetyczna znana jest jako sposób wsparcia urody. Zabiegi z zakresu tej dziedziny nie muszą być inwazyjne. Wiele z nich daje wyraźne efekty idące w parze z naturalnością, choćby bez jakiejkolwiek ingerencji w ciągłość skóry.
Jeśli trudno jest Ci zrobić efektowny makijaż, bo podkład i puder gromadzą się na suchych obszarach lub dodatkowo Twoja skóra zaczyna być wiotka i pojawiają się na niej pierwsze nierówności – prawdopodobnie potrzebujesz dokładnego oczyszczenia i odżywienia. Wówczas pomocne mogą okazać się zabiegi łączący kilka technologii. Mowa m.in. o działaniu energii ultradźwiękowej, która stymuluje komórki skóry do odnowy, fal o częstotliwości radiowej potęgujących to działanie, czy substancji zmiękczających i złuszczających naskórek oraz preparatów odżywczych.
Do metod na liście 10 najpopularniejszych, które poprawiają wygląd skóry już po pierwszej sesji, zalicza się takie jak:
- Zabieg rewitalizująco-dotleniający z ultradźwiękami i falą radiową – zapewnia oczyszczenie skóry, łagodne złuszczenie martwego naskórka oraz pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje poprawą nawilżenia i naturalną promiennością cery.
- Hydrodermabrazja – dzięki zjawisku hydradermabrazji można dogłębnie odżywić szorstką i zanieczyszczoną skórę z pierwszymi oznakami starzenia.
- Skoncentrowana fala radiowa – energię taką można skierować dokładnie w obszar wymagający regeneracji. Pod jej wpływem dochodzi do wzrostu temperatury wewnątrz tkanek i tym samym obkurczenia rozciągniętych włókien (naturalny lifting) oraz pobudzenia fibroblastów do odnowy.
- Nici liftingujące – pozwalają wyraźnie poprawić wygląd skóry, ponieważ tworzą dla niej rusztowanie, a najnowsze z nich dodatkowo działają m.in. nawilżająco i pobudzająco.
Najpopularniejsze zabiegi na skórę o niskiej inwazyjności
Chcąc nieco bardziej poprawić wygląd skóry, warto dotrzeć do jej głębszych warstw, których zaburzenia odpowiadają za widoczne niedoskonałości, takie jak utrata jędrności, zaburzenia konturów twarzy czy zmarszczki mimiczne i statyczne. Niska inwazyjność polegająca zwykle na drobnych nakłuciach często wystarcza, aby odżywić i dotlenić skórę, a także pobudzić procesy regeneracyjne. Popularnymi metodami pozwalającymi na uzyskanie zadowalających i gwałtownie widocznych rezultatów są:
- Biostymulatory tkankowe – indywidualnie dobrane preparaty są wprowadzane do skóry igłą lub kaniulą. Tam tworzą podporę i w trakcie stopniowego wchłaniania stymulują tkanki do regeneracji.
- Mezoterapia mikroigłowa – seria drobnych, ale gęstych nakłuć inicjuje wzmożone procesy naprawcze, które skutkują poprawą wyglądu skóry potęgowaną substancjami zastosowanymi w trakcie różnych zabiegów.
- Wypełniacze tkankowe – ich podanie pozwala na uzyskanie niemal natychmiastowych rezultatów w postaci m.in. wypełnienia zmarszczek, poprawy konturów twarzy, czy redukcji asymetrii.
Popularne zabiegi poprawiające wygląd skóry na różnych partiach ciała
Zabiegi medycyny estetycznej służą poprawie wyglądu skóry nie tylko na twarzy, ale na każdej partii ciała. Kondycja tkanek może ulegać pogorszeniu w następstwie mijającego czasu, jak również pod wpływem nadmiaru lokalnie gromadzącej się tkanki tłuszczowej, obrzęków, czy rozstępów i blizn. Często też czujemy się niekomfortowo, jeżeli pewne obszary ciała są nadmiernie owłosieniem. Jako najpopularniejsze zabiegi wpływające pozytywnie na wygląd skóry warto więc wymienić również:
- Drenaż limfatyczny – usprawnia krążenie krwi i limfy, zwiększa dotlenienie i odżywienie skóry, wspomaga redukcję cellulitu i obrzęków, jak również poprawia koloryt i napięcie skóry.
- Epilacja – od lat jest to popularny zabieg, za pomocą którego można trwale pozbyć się owłosienia.
- Elektrostymulacja mięśni – procedura wzmacnia i modeluje mięśnie, a dzięki temu wyżej położone tkanki zyskują zwartą podporę i lepiej się prezentują.