W okresie jesienno-zimowym z tym problemem boryka się wiele osób. Niestety ciepłe kaloryfery i zimna aura na zewnątrz sprzyjają podniesieniu wilgotności w mieszkaniu. Zdarza się jednak, iż jest ona wynikiem nieświadomych błędów i codziennych nawyków. Jak wietrzyć mieszkanie zimą? Zamiast inwestować w drogie osuszacze, sprawdź, w jaki sposób gwałtownie można zmniejszyć wilgotność powietrza w mieszkaniu. To bardzo proste.
REKLAMA
Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć
Jak zmniejszyć wilgotność powietrza w domu? To główny powód "mokrych szyb"
W wielu domach parowanie okien zimą to norma, ale to również krótka droga do powstawania niebezpiecznej pleśni. w okresie grzewczym niezwykle ważne jest regularne wietrzenie pomieszczeń, aby zapewnić dobrą cyrkulację i wymianę powietrza. Najlepiej otwierać okna na krótko, ale intensywnie. Możesz otworzyć je na oścież np. na minutę lub półtorej. Pamiętaj jednak o wcześniejszym wyłączeniu grzejników, aby nie podbijać rachunków za prąd.
Zobacz też: Ile kosztują włosy Małgorzaty Rozenek-Majdan? Salon ujawnił cenę. "Zakładamy bardzo dużo"
Wietrzenie fot. redakcja
istotną kwestią jest też produkcja pary podczas gotowania. To właśnie ona najczęściej osiada na oknach, więc podczas przyrządzania posiłków, pamiętaj o używaniu okapu. Kiedy skończysz gotować, uchyl okno na trzy minuty, aby w szybki sposób "odparować" szyby.
Jak poradzić sobie z wilgocią w mieszkaniu? Te nawyki zwiększają ryzyko rozwoju pleśni
W jaki sposób zapobiec wilgoci w mieszkaniu? Zwróć uwagę na kilka kwestii, które przyczyniają się do poczucia parności i zapachu stęchlizny.
Długie i gorące kąpiele podnoszą poziom wilgotności. Zrezygnuj z nich, a po każdym myciu pamiętaj o uchyleniu drzwi do łazienki, aby para mogła wydostać się na zewnątrz pomieszczenia.
Suszenia prania w domu trudno uniknąć, ale w okresie jesienno-zimowym warto kilkukrotnie je odwirować, a po rozwieszeniu na suszarce, uchylić okno na 10 minut, aby zapewnić wymianę powietrza.
Postaw rośliny pochłaniające wilgoć jak skrzydłokwiat, sansewieria, paproć, bluszcz pospolity czy dracena.
jeżeli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.