Mezoterapia skóry głowy powstrzymuje proces wypadania włosów, a także pomaga w odrastaniu nowych. Problem nadmiernej utraty włosów może dotyczyć osób w różnym wieku, nic zatem dziwnego, iż decydują się na niego zarówno starsi, jak i młodsi.
REKLAMA
Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku
Mezoterapia igłowa skóry głowy — na czym polega zabieg?
Na czym dokładnie polega mezoterapia igłowa skóry głowy? Mezoterapia skóry głowy to zabieg, w czasie którego w skórę głowy są wstrzykiwane specjalne preparaty odżywcze (tzw. koktajle), które mają na celu wzmocnienie cebulek i odżywienie skóry głowy. Wśród substancji aktywnych, które są wykorzystywane w zabiegu mezoterapii skóry głowy znajdują się m.in. witaminy, cynk, kwasy nukleinowe i aminokwasy. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz lub kosmetolog przeprowadzają szczegółowy wywiad z pacjentem, podczas którego dokonuje się oceny kondycji skóry głowy i włosów, a także następuje dobór odpowiedniego preparatu odżywczego. Skóra głowy musi być dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Osoba przeprowadzająca zabieg mezoterapii, dokonuje licznych wkłuć, podczas których preparat jest wprowadzany do skóry głowy. Przez jakiś czas po zabiegu skóra głowy może być lekko zaczerwieniona, czemu może towarzyszyć uczucie dyskomfortu.
Mezoterapia skóry głowy — efekty zabiegu
Dla kogo jest mezoterapia skóry głowy? Efekty zabiegu są bardzo obiecujące, nic zatem dziwnego, iż cieszy się on coraz większą popularnością. Na zabieg mezoterapii skóry głowy decydują się głównie osoby, którym doskwiera problem przerzedzonych włosów. Nadmierne wypadanie włosów może mieć różne przyczyny np. łysienie androgenowe, łysienie plackowate. Mezoterapia skóry głowy przyczynia się do redukcji wypadania włosów, ale także stymuluje porost nowych. Odrastające włosy są grube i mocne, a dzięki temu poprawia się ogólny ich wygląd i stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy może być przeprowadzana także u osób, które zmagają się z problemem sezonowego wypadania włosów, zasilającego się zwłaszcza w okresie wiosny i jesieni. Mezoterapia skóry głowy jest przedstawiana jako zabieg bezpieczny i mało inwazyjny, jednak nie jest zalecany każdemu. Kiedy nie można wykonywać mezoterapii skóry głowy?
Mezoterapia skóry głowy — ile zabiegów i czy jest to dla wszystkich?
Jak skuteczna jest mezoterapia skóry głowy? Ile zabiegów należy wykonać, aby zauważyć rezultat? I czy jest to dla wszystkich? Pytań o mezoterapię igłową może być wiele, ponieważ — nie ma co ukrywać — każdy z nas marzy o bujnej czuprynie, więc jest to bardzo kusząca opcja. Efekty zależą oczywiście od indywidualnego przypadku, jednak szacuje się, iż w ciągu kilku miesięcy można zredukować wypadanie włosów o choćby 70%, co naprawdę robi wrażenie. Ilość wymaganych zabiegów także zależy od potrzeb konkretnej osoby i na pewno zostanie omówiona na wizycie konsultacyjnej ze specjalistą. Czy mezoterapia skóry głowy jest dla wszystkich? Choć — jak wspomnieliśmy wyżej — jest to zabieg stosunkowo bezpieczny, to jednak nie jest wskazany w kilku przypadkach. Chodzi przede wszystkim o:
kobiety w ciąży i karmiące piersią
osoby zmagające się ze zmianami zapalnymi i ropnymi na skórze
osoby zmagające się z opryszczką
osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe
osoby cierpiące na choroby nowotworowe
osoby ze stwierdzonymi alergiami.
Mezoterapia skóry głowy w domu — czy to możliwe?
Mezoterapia skóry głowy w domu — czy jest to możliwe? Na rynku możemy znaleźć produkty do domowej mezoterapii skóry głowy, jednak wybór takiego rozwiązania jest obarczony pewnym ryzykiem. Zagrożeniem jest przede wszystkim to, iż nieprawidłowo przeprowadzony zabieg może prowadzić do zakażenia delikatnej skóry głowy. Brak odpowiedniego doświadczenia w wykonywaniu zabiegu może skutkować także pogorszeniem wyglądu skóry głowy w postaci licznych blizn. Domowy zabieg może także nie być tak skuteczny, jak ten wykonany u profesjonalisty. Mezoterapia skóry głowy powinna być przeprowadzona w sterylnych warunkach, dlatego osoby, które nie mają doświadczenia w kosmetologii, powinny raczej zgłosić się do specjalisty. Wykonanie zabiegu w gabinecie kosmetycznym na pewno będzie bardziej efektywne, a przy tym bezpieczne i pozbawione ryzyka wystąpienia nieprawidłowości podczas przeprowadzania zabiegu.
Zobacz też: Mezoterapia igłowa: na czym polega, ile kosztuje i jakie przynosi efekty?