Jak dobrać podkład do cery? Sześć porad, z którymi unikniesz efektu "maski"

g.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: carles miro / iStock


Jak dobrać podkład tak, aby makijaż utrzymał się jak najdłużej w jak najlepszym stanie? W tym artykule zdradzamy kilka prostych patentów na najlepsze połączenie kosmetyku do rodzaju skóry i karnacji.
Stan skóry i dobra baza to podstawa dla udanego make-upu. Wokół tematu podkładu narosło wiele mitów, jak zatem wybrać ten najlepszy? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania:

REKLAMA






Jak dobrać podkład do twarzy?
Jak dobrać kolor podkładu?
Jak nakładać podkład?



Zobacz wideo Rozenek-Majdan nie obejdzie się bez tych trzech kosmetyków. Jej makijaż czasami trwa... tylko 20 minut!



Jak dobrać podkład do twarzy? Cel: naturalny efekt
Makijaż powinien podkreślić urodę i zatuszować niedoskonałości, ale bez efektu maski. Liczy się naturalne wykończenie. Prawidłowo dobrany odcień podkładu wtapia się w skórę do tego stopnia, iż produkt staje się niewidoczny. Taki efekt można uzyskać tylko wtedy, gdy kolor podkładu pasuje do odcienia skóry. Jak więc dobrać podkład do twarzy tak, aby uzyskać naturalny efekt? Kilka konkretnych tipów znajdziesz w dalszej części artykułu.


Jak dobrać kolor podkładu? Sześć konkretnych wskazówek
Od czego zacząć i o czym pamiętać przy kolejnej wizycie w drogerii? Stosując tych kilka prostych zasad, każdy może dobrać idealną bazę pod makijaż. Co pomoże uniknąć podstawowych błędów?

Odcień

Zacznij od sprawdzenia odcienia swojej skóry. Jasny, średni, a może ciemny? jeżeli chcesz mieć pewność, sprawdź linię szczęki. To najbardziej reprezentatywne miejsce na całej twarzy.

Tonacja

Następnie określ tonację. Stań w naturalnym świetle i spójrz na swój nadgarstek od wewnątrz, kolor żył pomoże określić ton twojej skóry.



- Zielony kolor żył jest charakterystyczny dla ciepłych tonów.
- Żyły w kolorze niebiesko-fioletowym informują o zimnych tonach.
- Kolor niebiesko-zielony to znak, iż ton skóry jest neutralny.

Reakcja na promienie słoneczne

Kolejną wskazówką na temat tonacji będzie reakcja skóry na poparzenia. Tendencja do oparzeń wskazuje na zimne tony. Skóra, która po kontakcie ze słońcem robi się oliwkowa, to znak, iż dominują ciepłe tony.




Srebro czy złoto

Nie bez znaczenia jest też wybór biżuterii. Osoby, które lepiej czują się w srebrze, prawdopodobnie mają zimną tonację, złoto informuje o ciepłych tonach. A gdy wybieramy te dwa kolory, to znak, iż tonacja jest raczej neutralna.

Test na skórze

Popularny test na nadgarstku niestety się nie sprawdzi. Podkład testujemy dokładnie w tym miejscu, gdzie zostanie nałożony przy robieniu makijażu, czyli na twarzy. Dodatkowo osoby, które używają samoopalacza, powinny testować podkład na skórze z tym produktem. Efekt sprawdzamy zawsze przy naturalnym świetle.

Pory roku

Odcień podkładu wybrany w lecie może nie pasować do koloru zimowej cery. Zamiast trzymać się kurczowo jednego odcienia, warto postawić na elastyczność i dopasować produkt do cery o danej porze roku.


Jak nakładać podkład krok po kroku?
Najdłuższy efekt zapewnia metoda tzw. stemplowania. Przy pomocy małej gąbeczki aplikujemy podkład od środka do zewnętrznych części twarzy. Pozostałości produktu możemy dodatkowo rozsmarować opuszkami placów. Na koniec kilka muśnięć pędzlem i gotowe.
Idź do oryginalnego materiału