Poznaj rodzaje peelingów do twarzy i ciała. Sprawdź, który kosmetyk wybrać do swojej skóry

Stosujesz peeling enzymatyczny? Jeśli nie, to czym prędzej sprawdź, czemu warto to zmienić. Przedstawiamy rodzaje peelingów do skóry twarzy. Poznaj ich zalety i dowiedz się, który z nich wybrać do pielęgnacji cery.

Rodzaje peelingów: ich właściwości i sposób działania

Poznaj rodzaje peelingów do twarzy i ciała. Dowiedz się, co możesz dzięki nim zyskać i sprawdź, który będzie odpowiedni dla Ciebie. Jeśli jeszcze nie stosujesz tego kosmetyku, to warto przyjrzeć się bliżej jego zaletom.

Peeling do twarzy ma za zadanie oczyszczać skórę z bakterii, nadmiaru sebum i wszelkiego brudu, które odpowiadają za pojawianie się zaskórników. Odpowiednio przeprowadzany peeling pobudza komórki skóry do regeneracji, poprawia mikrokrążenie i pomaga dotlenić skórę. Kosmetyk zawiera w sobie substancje o właściwościach złuszczających, dzięki czemu umożliwia łatwe usuwanie martwych komórek naskórka. Regularne stosowanie peelingu twarzy wpływa korzystnie na kondycję skóry, poprawiając w widoczny sposób jej wygląd. Do najpopularniejszych rodzajów peelingu do twarzy należą: peeling mechaniczny, enzymatyczny i kwasowy.

Peeling stosuje się również do pielęgnacji ciała. W tym przypadku najczęściej sięga się po peelingi ziarniste – grubo lub drobnoziarniste, pozwalające złuszczać naskórek poprzez działanie mechaniczne. W sklepach można ponadto odnaleźć żele myjące z peelingiem, jak i peelingi kremowe, które doskonale oczyszczają, nawilżają i ujędrniają skórę.

Zobacz wideo Jak przeprowadzić zabieg kawitacji w domowych warunkach?

Do najpopularniejszych rodzajów peelingów należą:

  • Peeling mechaniczny (skrub): ten rodzaj kosmetyków złuszcza naskórek poprzez mechaniczne działanie zawartych w nim drobinek. Peeling należy stosować poprzez delikatne masowanie twarzy czy ciała, wykonując przy tym okrężne ruchy. Znajdujące się w nim drobinki, mające ścierać martwe komórki naskórka, to między innymi: sól, cukier, zmielone nasiona, cząstki orzechów, pestki czy kruszone muszle;
  • Peeling enzymatyczny: kosmetyk ten pozwala złuszczać martwy naskórek poprzez działanie zawartych w nim enzymów. Jest odpowiedni dla osób, które szukają alternatywy dla peelingu mechanicznego, bo ten może podrażniać wrażliwą skórę;
  • Peeling chemiczny (kwasowy): ostatni z rodzajów peelingu odnajduje zastosowanie w gabinetach kosmetycznych. Można jednak wykonywać go również w domu, jednak kosmetyki dostępne w drogeriach posiadają znacznie niższe stężenie procentowe kwasów niż te, które są stosowane podczas zabiegów kosmetycznych w gabinetach. Kosmetyki tego typu należy stosować według zaleceń producenta.

Peeling do twarzy: jaki wybrać?

Sprawdź, czym się kierować, wybierając peeling do twarzy. Różnorodność tego rodzaju kosmetyków może stać się pewną przeszkodą w zakupie odpowiedniego produktu. Przed wyborem idealnego peelingu do swojej cery, warto najpierw dowiedzieć się, jakie kosmetyki polecane są do konkretnych rodzajów skóry twarzy. Miej to na uwadze, gdyż stosowanie źle dobranego peelingu może stać się przyczyną występowania podrażnień.

Jeśli posiadasz skórę trądzikową, tłustą lub z przebarwieniami, możesz śmiało sięgnąć po peeling kwasowy, który pomoże uregulować pracę gruczołów łojowych. Przy cerze naczynkowej, ze zmianami trądzikowymi  bądź szczególnie wrażliwej, wybieraj kosmetyki enzymatyczne. Unikaj natomiast peelingów mechanicznych, które wymagają pocierania skóry, przez co mogą ją podrażniać. Ten rodzaj peelingu mogą stosować osoby z cerą normalną.

Pamiętaj o regularnym stosowaniu peelingu twarzy, który pozwoli uzyskać Ci najlepsze efekty. Kosmetyki tego rodzaju zwykle zaleca się wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu. Dobrze jednak zapoznać się z zaleceniami producenta wybranego przez siebie kosmetyku, by mieć pewność, jak właściwie go używać.

Zobacz też: Olejek z tego drzewa poradzi sobie z przetłuszczającymi się włosami, łupieżem, grzybicą i trądzikiem

Więcej o:
Copyright © Agora SA