Sztuczne i chemiczne specyfiki odchodzą do lamusa. Coraz więcej osób chce naturalnie zadbać o zdrowie i wygląd swoich włosów. Nie każdy zdaje sobie sprawę, iż tanie olejki mogą działać wielofunkcyjnie i zastąpić działanie choćby kilku produktów do pielęgnacji. Regularna i kompleksowa troska i dążenie do wymarzonych pasm wcale nie musi być kosztowna.
REKLAMA
Zainteresuje cię też: Tylko 10 zł. Apteczna perełka działa jak opatrunek dla suchej skóry. Zimą jak znalazł
Zobacz wideo Śmieszne sytuacje na planie serialu "Matki pingwinów". "Kupa, siki, bąki" [materiał wydawcy kobieta.gazeta.pl]
Jaki olejek jest dobry na włosy? Popularny produkt kryje w sobie wiele cennych adekwatności
Pomocny w dbaniu o wygląd i kondycję włosów będzie olej z wiesiołka, znany również jako ziele wierzby nocnej. To piękna roślina kwitnąca, która kryje w sobie bogactwo niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-6 i oferuje liczne korzyści nie tylko dla włosów, ale także dla paznokci i skóry. Nic więc dziwnego, iż można go znaleźć w wielu produktach kosmetycznych. Jak działa?
Hamuje wypadanie włosów.
Stymuluje porost włosów.
Regeneruje i wzmacnia.
Pomaga w walce z łupieżem.
Przywraca równowagę sebum i pH skóry.
Nawilża włosy.
Olej z wiesiołka łagodzi PMS i objawy miesiączki. Jakie jeszcze ma adekwatności? (zdjęcie ilustracyjne) Madeleine_Steinbach / iStock
Jak stosować olej z wiesiołka na włosy? Dodaj kilka kropel do szamponu a pasma "odżyją"
W drogeriach i aptekach znajdziesz olej z wiesiołka tłoczony na zimno, który doskonale sprawdza się do olejowania włosów. Zda egzamin zwłaszcza u osób z pasmami wysokoporowatymi, przesuszonymi, zniszczonymi farbowaniem lub mającymi skłonność do puszenia. Wystarczy, iż połączysz go z olejem bazowym np. lnianym, z pestek winogron, wetrzesz w pasma i pozostawisz na ok. 40 minut, a następnie spłuczesz. Drugim sposobem jest dodanie kilku kropel oleju z wiesiołka do odżywki bądź szamponu. To idealne rozwiązanie dla łamliwych lub wypadających kosmyków. Wystarczy minimum raz w tygodniu zafundować włosom taki zabieg, aby cieszyć się zadowalającymi efektami.
Nie przegap: Kupiłam ostatnią sztukę w Action i tego się nie spodziewałam. Aż szkoda wychodzić z domu. Co w Lidlu?
OSTRZEŻENIE! Pamiętaj, aby przed zastosowaniem wykonać test płatkowy na fragmencie skóry. Olej z wiesiołka ma przeciwwskazania, takie jak nadwrażliwość na składniki, ciąża i karmienie piersią, stosowanie leków przeciwpłytkowych i antykoagulantów, zaburzenia krwawień, wiek poniżej 12 lat, zaburzenia napadowe oraz okres przedoperacyjny.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.